Ogrodzenie tymczasowe z paneli ogrodzeniowych

8 maja, 2018

Szybki sposób na porządne zabezpieczenie terenu budowy

Budujesz? Musisz ogrodzić teren budowy – tak stanowią przepisy. Ogrodzenie tymczasowe z paneli ogrodzeniowych to jedna z najwygodniejszych i najskuteczniejszych metod na wyznaczenie granic placu budowy. Ale sprawdza się nie tylko tam. Coraz częściej jest wykorzystywane także do zabezpieczania imprez masowych. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

System dobrze pomyślany

O popularności tego rozwiązania przesądza przede wszystkim szybkość i łatwość montażu.

Na taki tymczasowy płot składają się lekkie, metalowe przęsła oraz betonowe stopy. Poszczególne elementy ogrodzenia spinają specjalne klamry, tworząc stabilną i trudną do sforsowania barierę.

Taka konstrukcja zabezpiecza – zgodnie z wymogami prawa – zdrowie i życie osób postronnych oraz skutecznie chroni przed kradzieżą materiały i sprzęt budowlany zgromadzony na placu budowy. Jest szczególnie polecana tam, gdzie nie ma możliwości stałego nadzoru, zabezpieczany teren znajduje się na uboczu, a ryzyko rabunku jest wysokie.

Dodatkowo systemy tymczasowych ogrodzeń panelowych projektuje się w taki sposób, aby można je było zintegrować z furtkami oraz bramami umożliwiającymi wjazd maszyn budowlanych na teren budowy.

Lekkie, ale stabilnie

Przęsło tymczasowego ogrodzenia panelowego tworzy wykonana z ocynkowanych rurek, lekka rama, wypełniona siatką ze zgrzewanego drutu. Wystarczy, że osadzisz je w betonowych stopach. Są one na tyle ciężkie, że zapewniają stabilność całej konstrukcji, a jednocześnie możesz je szybko przenieść i ustawić w dowolnym miejscu. Pamiętaj, że zgodnie z obowiązującym prawem* ogrodzenie tymczasowe nie może stanowić (samo w sobie) zagrożenia dla osób przebywających na budowie i poza nią. Oznacza to, że musi być prawidłowo zmontowane i na tyle stabilne, aby przetrwać trudne warunki pogodowe, zwłaszcza silny i porywisty wiatr. Ażurowe panele mocno umocowane na betonowych stopach są znacznie bardzie odporne na takie warunki niż tymczasowe ogrodzenia pełne. 

Szybko złożysz i rozłożysz

Lekka konstrukcja oraz specjalne zaciski powodują, że całość ogrodzenia tymczasowego z paneli jest prosta i szybka w montażu. To powoduje, że panele ogrodzeniowe są coraz chętniej wykorzystywane do zabezpieczania imprez masowych, takich jak wydarzenia sportowe lub kulturalne. Tymczasowe ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych można zainstalować tuż przed imprezą i zdemontować zaraz po jej zakończeniu, dzięki temu utrudnienia dla okolicznych mieszkańców ograniczone są do minimum. [

Ogrodzenie do wielokrotnego użycia

Ogrodzenia tymczasowe z paneli ogrodzeniowych są zabezpieczane przed rdzą w podobny sposób jak te, które na stałe montuje się do podłoża. Są cynkowane w procesie galwanizacji lub elektrolizy. Dzięki takiej ochronie mogą być wielokrotnie wykorzystywane przez klika do kilkunastu lat bez dodatkowych napraw i konserwacji. Wyjątkowa odporność na korozję – w połączeniu z łatwością i szybkością montażu oraz niekłopotliwym składowaniem – sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla firm budowlanych, a także przedsiębiorstw, które zajmują się obsługą imprez masowych.

* Kwestie związane z grodzeniem placów, na których prowadzi się roboty budowlane reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Określa ono między innymi minimalną wysokość ogrodzenia tymczasowego na 1,5 m.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Słupki betonowe do ogrodzenia panelowego – jak zrobić? Wskazówki
Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych – wskazówki
Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne? Porównanie rozwiązań
Montaż drzwi tarasowych – 7 najczęstszych błędów. Jak się ich ustrzec?
Jak wyregulować okno PCV? Wskazówki
Budowa okna PCV – 4 elementy. Jak rozpoznać okno dobrej jakości?
Stolarka aluminiowa czy okna PVC – co wybrać do domu? Porównanie rozwiązań
Jaki kolor okien do nowoczesnego domu? Trendy i wskazówki aranżacyjne
Wymiana okien w starym domu – na co należy się przygotować?
Wymiana okna w bloku – co trzeba wiedzieć?
Demontaż okna – jak przeprowadzić krok po kroku
Dlaczego okna parują i co możesz z tym zrobić?
Okna dwu czy trzyszybowe – jakie wybrać do domu?
Montaż okien w domu szkieletowym – etapy prac
Okna do domu pasywnego a energooszczędnego – porównanie parametrów
Gwarancja na okna – na co zwracać uwagę, żeby się nie rozczarować?
Drzwi płaszczowe – co to znaczy? Parametry i zastosowanie
Drzwi zewnętrzne techniczne – aluminiowe vs stalowe. Porównanie
Montaż progu aluminiowego do drzwi zewnętrznych – wskazówki od fachowców

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram