Drzwi płaszczowe – co to znaczy? Parametry i zastosowanie

5 stycznia, 2021

Poszukujesz drzwi bardzo solidnych, trwałych, przystosowanych do intensywnego użytkowania? Zwróć uwagę na modele płaszczowe. To nowoczesne konstrukcje, które spełniają oczekiwania nawet bardzo wymagających nabywców i świetnie sprawdzają się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, obiektach komercyjnych i przemysłowych, ale coraz częściej są używane również w domach i mieszkaniach. Dowiedz się więcej o ich właściwościach i zastosowaniu!

Drzwi płaszczowe – co to znaczy?

Drzwi płaszczowe to wyjątkowo solidne, funkcjonalne i nowoczesne elementy stolarki. Wykonuje się je z dwóch arkuszy blachy stalowej ocynkowanej lub aluminiowej. Pomiędzy nimi umieszcza się wypełnienie (np. polistyren, karton komórkowy, wełnę mineralną, wkład gipsowy). W zależności od jego typu drzwi uzyskują określone właściwości i parametry. Od zewnątrz mogą być malowane proszkowo lub oklejane, dlatego występują w wielu wariantach estetycznych. Możliwa jest również produkcja drzwi płaszczowych z przeszkleniami.

Konstrukcja drzwi płaszczowych jest bardzo solidna, a jednocześnie lekka. To dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Spełniają nawet wygórowane wymagania w zakresie trwałości i wytrzymałości na intensywne użytkowanie lub uszkodzenia mechaniczne. Dlatego sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach.

Drzwi płaszczowe wewnętrzne i zewnętrzne

Kategoria drzwi płaszczowych jest bardzo różnorodna. Zbudowane w ten sposób modele można znaleźć w wielu różnych wariantach wykończenia. Różni je również przeznaczenie.

Drzwi pełne zewnętrzne

Drzwi pełne zewnętrzne są grubsze i solidniejsze. Zawsze zawierają warstwę izolacyjną (np. wypełnienie z wełny mineralnej lub polistyrenu), przeważnie są wykonane w standardzie antywłamaniowym. Mogą być wykonywane jako modele jedno- i dwuskrzydłowe. Coraz częściej produkuje się również warianty z naświetlami i doświetlami bocznymi, które zdecydowanie wpływają na atrakcyjność aranżacji wejścia. Sprawia to, że drzwi płaszczowe coraz częściej pełnią funkcje reprezentatywne. Dostępny jest jednak również szeroki wybór modeli technicznych.

Drzwi płaszczowe wewnętrzne

Konstrukcja drzwi wewnętrznych może być zdecydowanie prostsza i lżejsza. W tym przypadku jako wypełnienie świetnie sprawdza się karton komórkowy. Skrzydło jest znacznie cieńsze. Drzwi płaszczowe wewnętrzne zachwycają bogactwem stylów. Mogą być wykonywane z przeszkleniami o różnych kształtach i wykańczane w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w okleinie drewnopochodnej. Ze względu na swoją solidność sprawdzają się w zastosowaniach technicznych i wszędzie tam, gdzie odbywa się duży ruch, ale coraz częściej goszczą też w obiektach mieszkaniowych, zachwycając licznymi zaletami.

Drzwi stalowe płaszczowe - ogrodzenia-europlot.pl
Drzwi płaszczowe mają niejedno oblicze. Świetnie sprawdzają się m.in. w roli drzwi technicznych, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Drzwi płaszczowe – idealne drzwi przeciwpożarowe zewnętrzne

Drzwi płaszczowe mogą być przeznaczone do montażu we wnętrzach i na zewnątrz. Dostępne są też specjalne modele przeciwpożarowe przeznaczone do miejsc, w których wymagana jest tego typu ochrona.

Drzwi przeciwpożarowe zewnętrzne o konstrukcji płaszczowej zapewniają optymalną izolację termiczną oraz ochronę przed ogniem i dymem. Najczęściej wypełniane są wełną mineralną lub wkładem gipsowym. Są dosyć grube – nawet do 7 cm. Zazwyczaj jest również możliwość wykonania ich w wersji antywłamaniowej. To świetne produkty przeznaczone do specjalnych zastosowań, ale jednocześnie ich cena jest dość atrakcyjna.

Drzwi stalowe płaszczowe – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, jaką stolarkę wybrać? Drzwi stalowe płaszczowe będą bardzo dobrym wyborem do wielu zastosowań. Sprawdzają się m.in. w:

  • domach, mieszkaniach, budownictwie wielorodzinnym (w częściach wspólnych),
  • obiektach komercyjnych,
  • obiektach biurowych,
  • budynkach użyteczności publicznej,
  • budynkach przemysłowych, halach, magazynach,
  • na ciągach komunikacyjnych i w innych często uczęszczanych miejscach.

Zachwycają przede wszystkim funkcjonalnością, ale w ofercie Europłot znajdziesz również drzwi płaszczowe o bardzo ciekawym, zróżnicowanym wyglądzie. Są produkowane z użyciem najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii, dzięki czemu uzyskują bardzo dobrą trwałość. Są też bardzo odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Każde drzwi płaszczowe z naszej oferty są zaprojektowane w sposób, który gwarantuje ich niezawodność przez wiele lat – nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dostępne są ponadto różne rodzaje konstrukcji z wieloma możliwościami otwierania, co sprawia, że jest to bardzo uniwersalny wybór. Co więcej, montaż drzwi płaszczowych jest szybki i nieskomplikowany!

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Konserwacja bramy wjazdowej po zimie - wskazówki
Na tropie ognisk korozji... – wiosenna konserwacja metalowego ogrodzenia
Ogrodzenie chlewni – nowe, zaostrzone zasady ochrony przed ASF
Ogrodzenie farmy fotowoltaicznej – jak powinno wyglądać?
Ogrodzenie placu zabaw – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Jakie ogrodzenie na boisko sportowe? Sportowe płoty panelowe
Ogrodzenie tymczasowe z paneli ogrodzeniowych
Siatka czy panele ogrodzeniowe? Poradnik
7 cech bezpiecznego ogrodzenia. Na co zwrócić uwagę
Jak ogrodzić budowę domu jednorodzinnego? Dobrze i zgodnie z prawem
Nowoczesne ogrodzenia – najnowsze trendy i rozwiązania
Ogrodzenie domu – jakie wybrać, by pasowało do nieruchomości?
Tanie ogrodzenia – 3 rozwiązania, jeśli masz ograniczony budżet
Zalety i wady ogrodzenia panelowego
Oryginalne ogrodzenia - 3 propozycje dla wymagających
Ogrodzenie działki - na co zwrócić uwagę?
Jakie ogrodzenie frontowe wybrać do nowoczesnego domu
Pozwolenie na budowę ogrodzenia - kiedy jest potrzebne?
Jak ogrodzić się od sąsiada – prawo budowlane i rodzaje ogrodzeń

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram