Nowoczesne ogrodzenia – najnowsze trendy i rozwiązania

5 lipca, 2018

Formy zgeometryzowane, systemowość i smart rozwiązania

Jak we wszystkim również w kategorii ogrodzeń obserwujemy modę na pewne rozwiązania. Co charakteryzuje nowoczesne ogrodzenia? Najnowsze trendy jednoznacznie wskazują, że ciągle stawiamy na bezpieczeństwo, ale nie chcemy na jego rzecz rezygnować z reprezentacyjnego wyglądu płotu. Do tego dochodzi jeszcze komfort użytkowania. Jakie ogrodzenia łączą w sobie te trzy cechy?

Geometryczne formy i blacha perforowana

Nowoczesne ogrodzenia to ogrodzenia metalowe o prostej, geometrycznej formie. Tu nie ma miejsca na łuki, falowaną linie górną czy ozdobne kute elementy. Dominuje linia prosta. Świeży, modny wygląd osiąga się poprzez zastosowanie przęseł z poziomym wypełnieniem z metalowych kształtowników (najprostsze modele), które dodatkowo coraz częściej łączy się z blachą perforowaną (o różnym stopniu przezierności) lub pełną. Nowoczesny charakter ogrodzenia potęgowany jest przez elegancki kolor antracytowy, który pięknie odbija się na tle – niewychodzących z mody – jasnych elewacji. 

System z możliwością wykonania elementów na indywidualny wymiar

Nowoczesne ogrodzenia to ogrodzenia systemowe. Co to znaczy? W ramach jednego wzoru dostępne są wszystkie elementy płotu począwszy od poszczególnych segmentów poprzez różne rodzaje bram i furtek aż po słupy i akcesoria. Dodatkowo każdy z tych elementów można zamówić w indywidualnym rozmiarze ściśle dopasowanym do potrzeb i parametrów konkretnej posesji, a następnie – dzięki modułowej budowie – dowolnie łączyć w zależności od ukształtowania terenu lub upodobań inwestora. 

Ogrodzenie XXI w. to ogrodzenie inteligentne

Doskonale rozumie to uznana marka Wiśniowski, która już jakiś czas temu w swojej ofercie systemów ogrodzeniowych umieściła wielofunkcyjny Multi Box. Z pozoru zwyczajny słupek ogrodzeniowy w rzeczywistości skrywa szereg zalet – jest zintegrowany ze skrzynką pocztową, wideo domofonem i podświetlanym ledowo włącznikiem kodów. Mulit Box został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do wszystkich typów bram i ogrodzeń marki Wiśniowski zarówno pod kątem technologicznym, jak i wzorniczym.

Po słupku Multi Box przyszła kolej na następny krok w kierunku inteligentnych rozwiązań. Od niedawna ogrodzenia marki Wiśniowski można wyposażać w innowacyjny system Smart Connected, który – zintegrowany ze specjalną aplikacją – umożliwia zdalne sterowanie bramą i drzwiami. Za pomocą smartphona upewnisz się, czy zamknąłeś drzwi, załączysz alarm lub wpuścisz do środka np. dziecko (które na pewno nie zgubi kluczy do domu, bo po prostu nie musi już ich ze sobą nosić) – to wszystko nawet, jeśli jesteś daleko od domu. Ponadto system wykorzystuje geolokalizację, dzięki temu brama "wyczuwa", że nadjeżdżasz i otwiera się odpowiednio wcześniej, tak byś od razu mógł zajechać pod dom. Sprytne i wygodne, prawda?

W stronę multifunkcjonalności

Ogrodzenie posesji, zwłaszcza mieszkalnej, to przysłowiowa kropka nad i, którą stawia się najczęściej po zakończeniu pozostałych etapów budowy. Inwestorzy coraz częściej ogrodzenie traktują jako integralną część nieruchomości, która nie tylko pełni rolę zabezpieczenia, ale także dopełnia całość inwestycji pod kątem wizualnym i wymiernie podnosi wartość całego przedsięwzięcia.

Obecnie klienci poszukują rozwiązań ogrodzeniowych, które w sposób bezkompromisowy łączą w sobie funkcjonalność z ciekawym i jednocześnie uniwersalnym wzornictwem, dzięki temu tworzą spójną całość z domem i harmonizują z jego dalszym otoczeniem. A zatem rynek rozwiązań ogrodzeniowych wyraźnie podąża w kierunku multifunkcjonalności i można śmiało powiedzieć, że ta cecha staje się wyznacznikiem nowoczesnych ogrodzeń. Najnowsze trendy staną się standardem w branży ogrodzeniowej? Czas pokaże...

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Słupki betonowe do ogrodzenia panelowego – jak zrobić? Wskazówki
Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych – wskazówki
Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne? Porównanie rozwiązań
Montaż drzwi tarasowych – 7 najczęstszych błędów. Jak się ich ustrzec?
Jak wyregulować okno PCV? Wskazówki
Budowa okna PCV – 4 elementy. Jak rozpoznać okno dobrej jakości?
Stolarka aluminiowa czy okna PVC – co wybrać do domu? Porównanie rozwiązań
Jaki kolor okien do nowoczesnego domu? Trendy i wskazówki aranżacyjne
Wymiana okien w starym domu – na co należy się przygotować?
Wymiana okna w bloku – co trzeba wiedzieć?
Demontaż okna – jak przeprowadzić krok po kroku
Dlaczego okna parują i co możesz z tym zrobić?
Okna dwu czy trzyszybowe – jakie wybrać do domu?
Montaż okien w domu szkieletowym – etapy prac
Okna do domu pasywnego a energooszczędnego – porównanie parametrów
Gwarancja na okna – na co zwracać uwagę, żeby się nie rozczarować?
Drzwi płaszczowe – co to znaczy? Parametry i zastosowanie
Drzwi zewnętrzne techniczne – aluminiowe vs stalowe. Porównanie
Montaż progu aluminiowego do drzwi zewnętrznych – wskazówki od fachowców

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram