Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych

26 sierpnia, 2017

7 cech dobrego płotu przemysłowego

Zabezpieczają teren, mienie firmowe i pracowników, ograniczają dostęp do posesji, wpływają również na wizerunek przedsiębiorstwa – ogrodzenia przemysłowe z paneli kratowych. Sprawdź, czym się charakteryzują i co je odróżnia od ogrodzeń typowych dla posesji prywatnych.

Podstawową funkcją, którą spełnia ogrodzenie przemysłowe jest zabezpieczenie posesji i uniemożliwienie wstępu osobom do tego niepowołanym. Jednocześnie płot nie powinien utrudniać prowadzenia działalności i zapewniać dostęp dla pojazdów, pracowników oraz klientów firmy. Cały system ogrodzeniowy musi być dopasowany nie tylko do kształtu i wielkości działki, ale także do branży, w jakiej działa konkretne przedsiębiorstwo. 

Funkcjonalność ponad wszystko

W przeciwieństwie do ogrodzeń na posesjach mieszkalnych, w przypadku ogrodzeń przemysłowych estetyka schodzi na drugi plan. Najważniejsze, aby ogrodzenie dobrze spełniało swoją funkcję, dało się szybko zamontować i nie wymagało ogromnych nakładów finansowych.

W sprzedaży są dostępne kompletne systemy ogrodzeniowe dedykowane zarówno sektorowi MMŚP, jak i potężnym przedsiębiorstwom z sektora przemysłowego. Czym się charakteryzują?

    • Modułowa budowa – wszystkie elementy ogrodzenia (bramy, furtki, panele, słupki i akcesoria) można dowolnie łączyć i kształtować w zależności od potrzeb i uwarunkowań nieruchomości.
    • Prostota montażu – modułowa budowa ogrodzenia przemysłowego ułatwia postawienie ogrodzenia (bez względu na ukształtowanie terenu) oraz skraca czas montażu do minimum.
    • Różnorodne parametry i systemy montażu – umożliwiają dopasowanie rodzaju i wysokości płotu do potrzeb wynikających z charakteru branży, w jakiej działa firma. Przęsła mogą być np. dodatkowo wzmacniane, ostro zakończone lub zwieńczone drutem kolczastym. Na rynku znajdziemy systemowe ogrodzenia przemysłowe, których wysokość może dochodzić nawet do 6m, bez ryzyka utraty stabilności.
    • Skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne – ze względu na koszty, ogranicza się je do powłoki cynkowej, która ma srebrny kolor. Czołowi producenci cynkują stal w zaawansowanym procesie technologicznym – dzięki temu ogrodzenie nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych przez wiele lat – i udzielają na swoje wyroby nawet 10 lat gwarancji.
    • Możliwość recyklingu – stal cynkowana może być przetwarzana i ponownie wykorzystywana, dzięki temu nie zaśmieca środowiska. Coraz więcej przedsiębiorstw kładzie duży nacisk na aspekty ekologiczne i sposób, w jaki ich działalność wpływa na otoczenie, również to naturalne. Budując swoje siedziby, poszukują materiałów, które w jak najmniejszym stopniu obciążają środowisko.
    • Bezpieczna automatyka do bram – bezpieczeństwo użytkowania dzięki wyłącznikowi przeciążeniowemu, fotokomórkom, listwie bezpieczeństwa i ostrzegawczej lampie sygnalizacyjnej.
    • Jednorodny wygląd wszystkich elementów ogrodzenia – segmenty przemysłowe tworzą spójną i estetyczną całość wraz z bramą i furtką.

Brama wjazdowa przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Do wyboru mamy bramy przesuwne oraz dwuskrzydłowe, których skrzydła są zamontowane na zawiasach do słupków. Te wchodzące w skład systemowych rozwiązań modułowych są wykonane ze stalowych kształtowników spawanych do ramy lub poziomych poprzeczek, mogą być też wypełnione metalową siatką z drutu zgrzewanego.

To, jaki rodzaj bramy wybierzemy, jest podyktowane ukształtowaniem działki oraz wymaganą szerokością wjazdu, która musi być dostosowana do pojazdów wjeżdżających na teren posesji. W przypadku dużych przedsiębiorstw przyjmujących samochody ciężarowe dość popularną praktyką jest wyodrębnianie oddzielnych wjazdów, które są dopasowane do typów pojazdów.

Bramy dwuskrzydłowe zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą być otwierane do wnętrza posesji. Zatem nie pozwalają na postój pojazdów bezpośrednio za bramą. Sprawdzą się w przypadku wąskich i stosunkowo długich działek. Jeśli do dyspozycji mamy szeroką działkę możemy myśleć o bramie przesuwnej, która – dzięki temu, że jej skrzydło „chowa się” za ogrodzenie – zajmuje mniej miejsca niż brama tradycyjnie rozwierana. Jeśli brama będzie miała długość 10 m, to przynajmniej taką długość musi mieć ogrodzenie, wzdłuż którego będzie się ona poruszać.  

Producenci przemysłowych systemów ogrodzeniowych mają w ofercie skrzydła do bram przesuwnych o długości nawet 18 m. W przypadku jeszcze szerszych wjazdów istnieje możliwość zamontowania dwóch skrzydeł przesuwnych zbieżnych. 

Brama wjazdowa do firmy z automatyką czy bez?

W przypadku ogrodzeń przemysłowych najczęściej stosuje się bramy w opcji automatycznej. Jest to oczywiście podyktowane wygodą użytkowania. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości pozostawienia otwartego wjazdu w godzinach pracy, a ruch w firmie jest stosunkowo duży, trudno sobie wyobrazić ręczną obsługę bramy. Dodatkowo za zastosowaniem napędu automatycznego przemawia duża szerokość wjazdu.

Renomowani producenci przemysłowych systemów ogrodzeniowych dostarczają kompletny zestaw automatyki do bram, często już złożony i przetestowany jeszcze w fabryce. Umożliwia to właściwy i sprawny montaż bramy w maksymalnie krótkim czasie.

Warto zwrócić uwagę na kompatybilność automatyki do bram z innym systemami zamontowanymi na terenie posesji firmowej, np. z systemem przeciwpożarowym – w sytuacji zagrożenia umożliwi to płynną ewakuację pracowników oraz zapewni dostęp służbom ratowniczym.

Pozdrawiamy

Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Standardowe wymiary drzwi wejściowych – do domu, mieszkania, magazynu...
Drzwi szklane do biura – jak je dobrze wybrać? Wskazówki
Ogrodzenie pełne – kiedy to dobre rozwiązanie?
Jaka jest optymalna wysokość ogrodzenia? Aspekty prawne, estetyczne i praktyczne
Przęsło ogrodzeniowe – 3D czy 2D? Porównanie
Jak podwyższyć ogrodzenie panelowe?
Ogrodzenie posesyjne - ogrodzenia-europlot.pl
Jak sprawnie przeprowadzić montaż furtki panelowej?
Słupki ogrodzeniowe metalowe – kwadratowe czy okrągłe? Które wybrać i jak osadzić
Jaki fundament pod ogrodzenie z bloczków – materiały, budowa, koszty
Montaż podmurówki betonowej z gotowych elementów – etapy, czas, koszty
Budowa ogrodzenia panelowego wokół domu – formalności, średnie koszty, czas trwania
Koszt budowy ogrodzenia – płot panelowy vs palisadowy. Zestawienie
Drzwi techniczne wymiary – standardowe i nietypowe
Montaż drzwi technicznych Wiśniowski – wskazówki
Ogrodzenie na starym fundamencie - kiedy budować, na co uważać?
Rodzaje drzwi zewnętrznych technicznych – budowa i parametry
Klasy antywłamaniowe drzwi – charakterystyka
Rodzaje zawiasów drzwiowych zewnętrznych – różne rozwiązania

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram