Drzwi szklane to idealne rozwiązanie do nowoczesnego biura. Tego typu elementy prezentują się bardzo ciekawie, a jednocześnie są praktyczne. Zdecydowanie wpływają pozytywnie na design przestrzeni, przepuszczając mnóstwo naturalnego światła. Jak dobrze wybrać drzwi szklane do biura? Sprawdź nasze porady i wskazówki!
Szklane drzwi do biura – dlaczego warto?
Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, dlaczego warto postawić na drzwi szklane, koniecznie zapoznaj się z ich zaletami. To elementy o dość szerokim zastosowaniu i niewątpliwych walorach estetycznych. Do ich atutów można zaliczyć między innymi:
- oryginalny, nowoczesny charakter,
- brak wizualnego ograniczenia przestrzeni, dzięki czemu są idealne do małych pomieszczeń,
- przepuszczanie dużych ilości światła,
- możliwość stworzenia iluzji dużej przestrzeni mimo podziału na oddzielne pomieszczenia,
- dobrą izolację od hałasów (pod warunkiem wyboru odpowiedniego modelu),
- wysoką wytrzymałość.
Oczywiście drzwi szklane do biura mają też pewne wady. Po pierwsze, nie zapewniają prywatności. Możliwe jest jednak zastosowanie żaluzji lub innego rodzaju przesłon w razie potrzeby. Można też okleić szyby mlecznymi foliami. Poziom izolacji akustycznej może być niewystarczający dla niektórych użytkowników. Ponadto w niektórych miejscach problemem może się okazać utrzymanie drzwi czystości – każdy odcisk palca jest na nich widoczny.
Drzwi szklane mogą się prezentować naprawdę świetnie. Do tego odpowiednio wykonane są bardzo praktyczne.
Drzwi szklane – dostępne rodzaje konstrukcji
Drzwi szklane poza powyższymi cechami wyróżnia też różnorodność. Dostępne są różne typy przejrzystych konstrukcji, co umożliwia dopasowanie ich stylu i funkcji do własnych preferencji. Na jakie rozwiązania możesz się zdecydować?
- Drzwi przyzamkowe są montowane w futrynie i otwierane w klasyczny sposób. To najbardziej tradycyjny wariant.
- Drzwi szklane wahadłowe o 180-stopniowym kącie otwarcia są wyposażone w samozamykacz. Wykazują się wygodą użytkowania i funkcjonalnością. To popularne rozwiązanie w biurach, budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. To dobry wybór na drzwi szklane wejściowe – zewnętrzne. Tego typu konstrukcje świetnie sprawdzają się jednak również we wnętrzach.
- Przesuwne drzwi ze szkła prezentują się nowocześnie i mogą być bardzo praktyczne. Nierzadko pomagają zaoszczędzić sporo miejsca w małym wnętrzu. Mogą być montowane w prowadnicy górnej lub dolnej. Bardzo ważny jest ich prawidłowy montaż.
- Drzwi szklane bez futryny (drzwi całoszklane) charakteryzują się bardzo nowoczesnym i ciekawym wyglądem. Konstrukcja prezentuje się lekko i subtelnie. Wówczas trudno jednak zapewnić odpowiednią izolację pomieszczeń, która w biurze może być bardzo ważna. Tego typu drzwi szklane wewnętrzne częściej stosowane są w mieszkaniach.
Warto wspomnieć, że drzwi ze szkła hartowanego są stosowane nie tylko we wnętrzach. Często montuje się je w charakterze wejść do budynków biurowych, budynków użyteczności publicznej czy obiektów komercyjnych. Świetnie nadają się do stosowania w małych lokalach z wejściem prosto z ulicy. Wpuszczają do wnętrza dużo światła, prezentują się elegancko i są praktyczne.
Sprawdź również: Drzwi płaszczowe – co to znaczy? Parametry i zastosowanie
Jak dobrze wybrać drzwi wewnętrzne szklane do biura?
Dobrej jakości drzwi szklane są bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i praktyczne. Świetnie sprawdzają się m.in. w biurach, jednak warto pamiętać o kilku czynnikach, wybierając właściwy model.
Dźwiękoszczelność szklanych drzwi biurowych
Po pierwsze, ważne są wymagania co do dźwiękoszczelności. W wielu miejscach jej zachowanie jest bardzo ważne. Odpowiednie izolacja akustyczna zapewnia poufność rozmów toczonych w gabinetach lub salach konferencyjnych. Ułatwia też skupienie podczas wykonywania obowiązków. Jeśli jest to jeden z głównych wymogów, warto postawić na drzwi szklane w ramie aluminiowej, montowane w ościeżnicy również wykonanej z tego materiału. Takie modele są solidne, bezpieczne i funkcjonalne. Świetnie izolują również od dźwięków z zewnątrz. Jeśli hałasy nie są przeszkodą, dobrym rozwiązaniem mogą być np. drzwi całoszklane o nowoczesnym wyglądzie.
Bezpieczeństwo drzwi szklanych do biura
Innym ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Jeśli w biurze czy gabinecie znajdują się np. poufne dokumenty lub ważny sprzęt, należy wybrać drzwi szklane wyposażone w solidne okucia, klamki i zamki. W tym przypadku dekoracyjne drzwi szklane loftowe zazwyczaj nie zdają egzaminu.
Szklane drzwi w biurze a prywatność
Warto pamiętać, że drzwi szklane do biura i prywatność wcale nie muszą się wykluczać. To zrozumiałe, że podczas pracy często potrzebne jest skupienie, a przezroczyste przegrody zwykle tego nie ułatwiają. Dlatego w biurze można zamontować drzwi szklane matowe, które przepuszczają sporą ilość światła, a jednocześnie zapewniają prywatność. Innym rozwiązaniem są wspomniane już żaluzje, rolety lub inne przesłony, które pozwalają regulować te kwestie.
Design drzwi szklanych do wnętrz biurowych
Ostatnim czynnikiem decydującym powinna być estetyka. W atrakcyjnie urządzonym biurze po prostu znacznie przyjemniej się pracuje! Obecnie bardzo popularne są m.in. drzwi szklane loftowe, którym nie sposób odmówić ciekawego wyglądu. Będą idealnie pasować do biura urządzonego w industrialnym klimacie. Drzwi całoszklane są dość uniwersalne. Ze względu na różnorodność wzorów można je dopasować do niemal każdego wnętrza. Klasyczne modele w futrynach również są wszechstronne i dobrze wyglądają w większości aranżacji.
Niezależnie od tego, czy chcesz otrzymać fachową poradę lub indywidualną ofertę, zamówić drzwi szklane na wymiar lub wybrać standardowe rozwiązanie z katalogu, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania, w tym nowoczesne drzwi szklane do biura. Zapraszamy![
Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:
Konserwacja bramy wjazdowej po zimie - wskazówki
Na tropie ognisk korozji... – wiosenna konserwacja metalowego ogrodzenia
Ogrodzenie chlewni – nowe, zaostrzone zasady ochrony przed ASF
Ogrodzenie farmy fotowoltaicznej – jak powinno wyglądać?
Ogrodzenie placu zabaw – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Jakie ogrodzenie na boisko sportowe? Sportowe płoty panelowe
Ogrodzenie tymczasowe z paneli ogrodzeniowych
Siatka czy panele ogrodzeniowe? Poradnik
7 cech bezpiecznego ogrodzenia. Na co zwrócić uwagę
Jak ogrodzić budowę domu jednorodzinnego? Dobrze i zgodnie z prawem
Nowoczesne ogrodzenia – najnowsze trendy i rozwiązania
Ogrodzenie domu – jakie wybrać, by pasowało do nieruchomości?
Tanie ogrodzenia – 3 rozwiązania, jeśli masz ograniczony budżet
Zalety i wady ogrodzenia panelowego
Oryginalne ogrodzenia - 3 propozycje dla wymagających
Ogrodzenie działki - na co zwrócić uwagę?
Jakie ogrodzenie frontowe wybrać do nowoczesnego domu
Pozwolenie na budowę ogrodzenia - kiedy jest potrzebne?
Jak ogrodzić się od sąsiada – prawo budowlane i rodzaje ogrodzeń