Ogrodzenie frontowe – 3 sposoby na reprezentacyjne ogrodzenie domu

20 stycznia, 2020

Jak cię widzą, tak cię piszą – choć to powiedzenie może brzmieć jak wytarty slogan, nie sposób odmówić mu prawdziwości. Odnosi się również do tego, jak prezentuje się Twoja posesja. Zanim goście zobaczą elewację budynku czy zadbany ogród, muszą „sforsować” jeszcze jedno zabezpieczenie – jest nim ogrodzenie frontowe. Co zrobić, aby wyglądało reprezentacyjnie, a jednocześnie było funkcjonalne i solidne? Poznaj nasze sposoby.

Ogrodzenia frontowe – co ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji?

Podjęcie decyzji o wyborze konkretnego typu ogrodzenia na front posesji – a więc od strony, która jest najbardziej widoczna – nie jest łatwym zadaniem i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że rynek ogrodzeniowy dynamicznie się rozwija, a inwestor ma obecnie do wyboru co najmniej kilka typów konstrukcji, a w obrębie każdego z nich – mnóstwo wzorów i kolorów. 

Wielość opcji to jednak nie wszystko. W końcu przy dokonywaniu selekcji pod uwagę trzeba też wziąć to, że:

  • front posesji jest najbardziej reprezentacyjnym jej obszarem, a zarazem – najbardziej narażonym na niepożądane wizyty. Dlatego trzeba zadbać z jednej strony o design, a z drugiej – o stworzenie efektywnego zabezpieczenia przed złodziejami czy ciekawskimi spojrzeniami,
  • design, jaki przybierze ogrodzenie frontowe, musi dobrze współgrać z estetyką całej posesji, a więc przede wszystkim ze stylem domu. Przykładowo taki w klasycznym czy rustykalnym stylu będzie wyglądał dobrze w otoczeniu naturalnych materiałów, zaś designerski potrzebuje nowoczesnej konstrukcji okalającej,
  • styl ogrodzenia powinien również pasować do okolicy, w której znajduje się nieruchomość – estetycznie, ale i funkcjonalnie. Warto więc zastanowić się np. jak widoczny ma być zza niego budynek oraz czy teren posesji potrzebuje dodatkowej izolacji akustycznej.

A co można wybrać? Oto przegląd rozwiązań wartych rozważenia.

Sposób 1: Nowoczesne ogrodzenia frontowe – panelowe

Jeżeli chcesz stworzyć nowoczesne, designerskie, a zarazem relatywnie tanie ogrodzenie frontowe, rozważ inwestycję w model panelowy. Ogrodzenie panelowe frontowe to konstrukcja systemowa, wykonywana najczęściej z aluminium lub innych metali. Ten typ grodzenia jest wykorzystywany zarówno w odniesieniu do domów prywatnych, jak również osiedli zamkniętych, jak i budynków przemysłowych. Skąd taka uniwersalność? Wynika ona z połączenia solidności, rozsądnej ceny oraz minimalistycznego, nowoczesnego design.

Ogrodzenia frontowe panelowe mogą powstać z profilowanych paneli w różnych rozmiarach oraz kolorach. A to oznacza, że projekt może zostać zawsze dopasowany indywidualnie do oczekiwań klienta. Tego typu rozwiązanie dobrze współgra również z minimalistycznymi bramami wjazdowymi i może być reprezentacyjne zwłaszcza na posesjach, na których znajduje się budynek o zwartej, nowoczesnej bryle.

Sposób 2: Gabionowe ogrodzenia frontowe – oryginalne i dobrze wyciszające

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy, a Twoja posesja jest narażona na dużą dawkę hałasu? To jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na ogrodzenie frontowe typu gabionowego. To nietuzinkowe, ale zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie. Łączy doskonałe parametry techniczne z interesującym designem – na pograniczu nowoczesności i klasyki.

Ogrodzenie frontowe z gabionów
Nowoczesne ogrodzenie frontowe może powstać z koszy gabionowych

Jak powstaje ogrodzenie gabionowe? Mówiąc najprościej, do specjalnych koszy, które stają się kolejnymi elementami systemu, łączonymi przy pomocy słupków, trafia odpowiednie kruszywo – może to być np. cegła czy piaskowiec. Tak powstaje solidna bariera – łatwa do montażu, a zarazem dająca efektywną ochronę posesji. Gabionowe ogrodzenia frontowe nie tylko ochronią Twoją prywatność, ale i świetnie wytłumią hałasy dochodzące z zewnątrz. Dzięki temu ogród dookoła domu stanie się przestrzenią sprzyjającą relaksowi oraz wyciszeniu.

Można połączyć gabionowe elementy z możliwościami, jakie daje ogrodzenie frontowe panelowe, tworząc unikalną i designerską konstrukcję.

Sposób 3: Ogrodzenia łupane – klasyka i elegancja

Równie popularnym rozwiązaniem są ogrodzenia łupane – solidne i wyrafinowane. To doskonały wybór, jeżeli chcesz nadać posesji eleganckiego charakteru, a budynek i otoczenie zostały stworzone w stylu klasycznym lub retro. Oczywiście z nowoczesnymi budynkami ten typ konstrukcji również będzie współgrał doskonale.

Pamiętaj, że takie ogrodzenie frontowe przez lata zachowa doskonały wygląd, a łupane elementy mogą być łączone z przęsłami, np. z drewna czy metalu – tak, aby całość dobrze dopasowała się do specyfiki pożądanej aranżacji.

Ogrodzenia frontowe – ceny a jakość

Gdy inwestuje się w ogrodzenia frontowe, cena odgrywa istotną rolę, ale nie najważniejszą. Dlaczego? Ponieważ jest to zakup na lata, a front posesji jest jej wizytówką. Dlatego należy większą uwagę zwrócić na stosunek wysokości wydatku do jakości wybieranej konstrukcji, a także jej solidności i „długowieczności”.

Jeśli masz wątpliwości, na co się zdecydować, skontaktuj się z ekspertami EURO PŁOT. Przybliżymy Ci zalety każdego z rozwiązań, opracujemy kosztorys i wspólnie wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa – która opcja jest lepsza
Gabiony w ogrodzie – inspiracje aranżacyjne
Bramy wjazdowe – jak dopasować je do ogrodzenia posesji i do działki
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Jaką bramę wjazdową wybrać – 5 błędów, których lepiej nie popełniać
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Ogrodzenia tanie i ładne – 5 pomysłów na ogrodzenie domu
Ile kosztuje ogrodzenie frontowe i na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Panele ogrodzeniowe – solidne ogrodzenie na lata
Ciekawe ogrodzenia posesji – dlaczego warto wybrać gabiony
Projekt ogrodzenia – jaką bramę wjazdową wybrać do ogrodzenia panelowego
Jak działa i ile kosztuje brama przesuwna z montażem
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Czym najtaniej ogrodzić działkę? Trzy sposoby na solidne i tanie ogrodzenie terenu

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram