Modne ogrodzenia domów, czyli jakie?

26 marca, 2019

Minimalizm i naturalna kolorystyka, a także poziomy układ elementów, „geometryczny” design, perforacje, drewno i metal… to główne trendy w tym sezonie. Modne ogrodzenia są oszczędne w formie, stonowane w stylu oraz bardzo funkcjonalne. Niezmiennie w trendzie pozostają ogrodzenia Wiśniowski. Rozwiązania klasyczne zyskują bardziej nowoczesną oprawę, a wszystko „podszyte jest” zaawansowaną technologią.

Choć zawsze można ograniczyć się po prostu do postawienia siatki i obsadzenia jej iglakami, by „wyhodować” sobie w ten sposób żywe, zielone ogrodzenie, warto zainteresować się też najnowszymi trendami w budownictwie i aranżacji przestrzeni wokół domu. Możliwości jest obecnie całkiem sporo, a modne ogrodzenie nie zawsze musi być rozwiązaniem najdroższym czy „zbyt udziwnionym”, jak sądzą niektórzy.

Tradycyjnie… ogrodzenia Wiśniowski

Zawsze modne ogrodzenia, to ogrodzenia Wiśniowski. Decydując się na rozwiązanie spod tego znaku, raczej trudno chybić. Z jednej strony to ponadczasowe, solidne i eleganckie wzory ogrodzeń kutych (idealnie pasujące między innymi do posesji w stylu klasycznym, ale nie tylko oczywiście), z drugiej bogata oferta propozycji wpisujących się w najnowsze trendy – nowoczesne ogrodzenia domów cechujące się przede wszystkim oszczędną formą, prostym designem, trwałością i funkcjonalnością.

Ogrodzenie stylizowane na kute z żelaza osłaniające biały dom o klasycznej bryle.
Ogrodzenia Wiśniowski – przykładowy wzór stylem nawiązujący do metaloplastyki.
Jasnoszara, minimalistyczna w stylu, ażurowa brama przesuwna.
Ogrodzenia Wiśniowski – przykładowy wzór bramy przesuwnej odzwierciedlający nowoczesne trendy.

Inteligentne ogrodzenia domów

Modne i nowoczesne ogrodzenie domu to dziś nie tylko dobry design i wysokiej jakości materiały, ale także zaawansowane rozwiązania techniczne. Automatyczna brama wjazdowa na posesję sterowana pilotem jest już w zasadzie standardem. Dziś na topie są bardziej inteligentne rozwiązania. W ogrodzeniach „zaszywa się” elektronikę, która pozwala na przykład zdalnie zarządzać bramą poprzez smartfonową aplikację, a to daje w zasadzie nieograniczone możliwości (programowanie otwierania czy zamykania bramy w określonych godzinach, integracja z systemem alarmowym, podgląd z kamery i inne).

Nowoczesna brama i furtka ze słupkiem typu Multi Box
Funkcjonalny słup ogrodzeniowy Multi Box – nowoczesne rozwiązanie integrujące skrzynkę pocztową, wideodomofon, włącznik kodowy i inne funkcje elektroniczne, które można tu zaimplementować.

Nowoczesne płoty drewniane

W trendzie jest obecnie także powrót do natury i… drewniany płot, choć nie taki zupełnie zwyczajny. Tego typu ogrodzenie domu – wbrew pozorom – doskonale pasuje do wielu stylów architektonicznych. Jest gustowne i uniwersalne. Doskonale wygląda, okalając nowoczesne, minimalistyczne zabudowania, świetnie sprawdza się, podkreślając cechy posesji w stylu eko czy na przykład skandynawskim, ale pasuje także do stylów mniej nowoczesnych. Najmodniejsze są teraz długie, wąskie deski w układzie poziomym, mocowane (niekiedy pod kątem) w stalowej ramie, z zachowaniem niewielkich prześwitów, jednak możliwe są tu różne kombinacje, także deski krótsze i szersze na przykład w oprawie murowanej czy gabionowej.

Modne ogrodzenia domu łączące drewno z innymi materiałami budowlanymi.

Modne ogrodzenia – trendy

Trendy 2019, jeśli chodzi o modne ogrodzenia domu, są w dużej mierze kontynuacją tego, co dominowało też w roku ubiegłym. Na topie są poziome układy ogrodzeń, choć oczywiście nie są to jedyne rozwiązania, które cieszą się obecnie dużą popularnością. W kolorystyce i formie dominuje stonowanie i minimalizm, w które doskonale wpisują się między innymi proste, eleganckie ogrodzenia w odcieniu antracytowym, a także biel i czerń pięknie podkreślające nowoczesny, geometryczny design. Równolegle funkcjonuje także trend łączenia różnych –pozornie niepasujących do siebie – materiałów w ogrodzeniach, jak na przykład przytulne w odbiorze drewno i „chłodna” stal oraz zestawianie przy tym barw zimnych i ciepłych, co daje ciekawy i przyjemny dla oka efekt. Stawia się ponadto na trwałość, funkcjonalność, zautomatyzowanie i bezobsługowość. W cenie są rozwiązania, które nie wymagają (lub wymagają minimalnych) nakładów pracy, na przykład w zakresie konserwacji czy serwisowania.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia panelowego?
Jakie panele ogrodzeniowe wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!
Ogrodzenie domu – 5 nietypowych pomysłów na ogrodzenie Twojej posesji
Pomysł na ogrodzenie – cztery rzadko spotykane połączenia różnych typów ogrodzeń
Jak tanio ogrodzić działkę? – 3 ekonomiczne sposoby na zabezpieczenie działki
Jak zamontować bramę wjazdową przesuwną – krok po kroku
Ogrodzenie w granicy działki bez zgody sąsiada – co mówią przepisy?
Jak postawić płot panelowy? Co musisz wiedzieć przed montażem ogrodzenia
Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu? 3 rozwiązania ogrodzeniowe
Gabiony z paneli ogrodzeniowych – instrukcja montażu ogrodzenia gabionowego
Ogrodzenie frontowe – 3 sposoby na reprezentacyjne ogrodzenie domu
Jak zamontować ogrodzenie panelowe z podmurówką?
Jak zbudować ogrodzenie z gotowych elementów - Słupki i podmurówka z pustaka łupanego krok po kroku
Montaż ogrodzenia panelowego na pochyłym terenie – 2 metody
Zakup i montaż ogrodzenia bez wychodzenia z domu - Euro Płot
Ogrodzenie bez podmurówki – 3 sposoby na płot bez fundamentu
Ogrodzenie pionowe czy poziome – zasady doboru
Ogrodzenia dworkowe – czym zastąpić drogie ogrodzenia kute?
Jak zamontować słupki ogrodzeniowe – o tych zasadach musisz pamiętać

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram