W nowoczesnych domach stosuje się różne, nawet najbardziej nietypowe rozwiązania okienne. W końcu co może być lepszego niż duże okna tarasowe wychodzące na piękny przydomowy ogródek albo lasek? Jaka ściana może być piękniejsza niż ściana przyrody? Jednak aby zastosować takie rozwiązanie, potrzebny jest precyzyjny montaż, a w przypadku ciężkich i dużych szyb nie jest to tak proste, jak w przypadku montażu zwykłych okien PVC czy małych okien drewnianych – wymaga specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności, by cały proces przebiegł bez problemu i bez ryzyka uszkodzenia szkła lub innych elementów okna czy domu.
Jak zamontować szyby o dużej masie? Mamy na to sposób! Do realizacji takich zleceń używamy profesjonalnego sprzętu: mini-żurawia MC285 od firmy Maeda Mini Cranes.
Rodzaje bram garażowych
Brama musi zostać idealnie dopasowana do garażu – zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki i jakości wykonania. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych i solidnych rozwiązań: bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne oraz dwuskrzydłowe.
Bramy garażowe segmentowe
Bramy segmentowe to sprawdzone rozwiązanie w przypadku ograniczonej ilości miejsca na podjeździe. Taka brama przesuwa się w górę i po otwarciu chowa się pod sufitem garażu. Jest to więc bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które zachwyca również swoim nowoczesnym i estetycznym designem. Użycie dobrej jakości materiałów gwarantuje właściwe zabezpieczenie garażu i jego zawartości, ponieważ brama garażowa segmentowa może być odporna na każdą pogodę oraz na korozję. Obecnie oferowana jakość w zakresie automatyki bram zapewnia komfort użytkowania, łatwość sterowania oraz pewność niezawodności mechanizmu.
Bramy garażowe rolowane
.To także doskonałe rozwiązanie nawet przy małej przestrzeni przed garażem, ponieważ jej profile zwijają się do skrzynki umieszczonej albo na zewnątrz garażu, albo wewnątrz, co doskonale sprawdza się w każdym budynku – zarówno starym, jak i nowym – nawet o bardzo nietypowej zabudowie. To niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie do garażu wyposażone o napęd elektryczny i dodatkowe urządzenia sterujące. Hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenia na krawędziach, uszczelnienie i wyciszenie bramy dają pewność bezpieczeństwa i dobrej izolacji garażu.
Bramy garażowe uchylne
Tego rodzaju brama zazwyczaj jest wykonana z blachy stalowej oraz wyposażona w wbudowany mechanizm sprężynowy, prowadnice oraz rolki dla płynnego otwierania i zamykania. One też posiadają specjalny mechanizm zabezpieczający przed opadaniem, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania bramy. To bardzo proste rozwiązanie do niemal każdego rodzaju budynku oraz dające możliwość personalizacji, np. profilowania (poziomo, pionowo lub ukośnie). Mogą zostać wyposażone w napęd elektryczny. Wymagają jednak większej ilości miejsca na podjeździe niż bramy segmentowe czy rolowane.
Bramy garażowe dwuskrzydłowe
Bramy garażowe rozwierne dwuskrzydłowe to proste, ale sprawdzone i solidne rozwiązanie, które jest doskonałe nie tylko do garaży, lecz także do innych pomieszczeń, np. magazynowych. To rozwiązanie na lata, na każdy wymiar i w każdej kolorystyce. Wysoka jakość stali, z której są wykonywane, w połączeniu z odpowiednią konserwacją przez producenta sprawiają, że brama garażowa dwuskrzydłowa służy przez lata.
Jak spersonalizować swoją bramę garażową?
Po pierwsze – jaką bramę garażową wybrać?
Zastanów się, który z czterech powyższych rodzajów będzie dla ciebie lepszy. Weź pod uwagę ilość miejsca na podjeździe, rodzaj budynku, potrzeby oraz komfort użytkowania. Kiedy zdecydujesz się na konkretny rodzaj bramy garażowej, wybierz sprawdzonego producenta. Nawet garaż o nietypowych wymiarach może mieć dokładnie dopasowaną, bezpieczną i solidną bramę na lata.
Po drugie – dopasuj kolor i wygląd bramy do stylistyki garażu/domu
Obecnie na rynku dostępne są bramy garażowe w niemal każdej kolorystyce, a nawet w okleinie imitującej drewno. Do tego dochodzi możliwość personalizacji profilowania (np. w bramie uchylnej) czy opcja wyboru symetrycznego lub niesymetrycznego podziału skrzydeł (w bramie dwuskrzydłowej). Dlatego brama może współgrać się z całym projektem i być komfortowa w użytkowaniu.
Po trzecie – wybierz dodatkowe elementy
Dopasuj idealne uchwyty i klamki, które umożliwią Ci wygodne korzystanie z bramy oraz będą wyglądały porządnie. Możesz zastanowić się nad drzwiami bocznymi, które umożliwią Ci wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy garażowej.
Po czwarte – napęd do bram garażowych
Twoja brama może otwierać się z pilota, wystarczy dobrać do niej odpowiedni napęd z siłownikiem elektromagnetycznym – dostępny również dla bram o dużych wymiarach. A dodatkowo możesz wyposażyć ją w czujniki wykrywające przeszkody, zasilanie awaryjne czy system autouczenia. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na bramę garażową i jej personalizację.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:
Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki