Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę?

9 maja, 2022

Jeśli zastanawiasz się, jaką bramę garażową wybrać, wybierz najlepszą. Taką, która spełni WSZYSTKIE Twoje oczekiwania. Nie musisz iść na kompromis, możesz wybrać rozwiązanie, które pasuje do Ciebie, Twojego domu i Twoich potrzeb. I nie chodzi tylko o rodzaj bramy, lecz także o możliwość jej personalizacji. Jaka brama garażowa będzie najlepsza i czego od niej oczekiwać, by wybrać rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb? Sprawdź!

Rodzaje bram garażowych

Brama musi zostać idealnie dopasowana do garażu – zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki i jakości wykonania. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych i solidnych rozwiązań: bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne oraz dwuskrzydłowe.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe to sprawdzone rozwiązanie w przypadku ograniczonej ilości miejsca na podjeździe. Taka brama przesuwa się w górę i po otwarciu chowa się pod sufitem garażu. Jest to więc bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które zachwyca również swoim nowoczesnym i estetycznym designem. Użycie dobrej jakości materiałów gwarantuje właściwe zabezpieczenie garażu i jego zawartości, ponieważ brama garażowa segmentowa może być odporna na każdą pogodę oraz na korozję. Obecnie oferowana jakość w zakresie automatyki bram zapewnia komfort użytkowania, łatwość sterowania oraz pewność niezawodności mechanizmu.

Bramy garażowe rolowane

To także doskonałe rozwiązanie nawet przy małej przestrzeni przed garażem, ponieważ jej profile zwijają się do skrzynki umieszczonej albo na zewnątrz garażu, albo wewnątrz, co doskonale sprawdza się w każdym budynku – zarówno starym, jak i nowym – nawet o bardzo nietypowej zabudowie. To niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie do garażu wyposażone o napęd elektryczny i dodatkowe urządzenia sterujące. Hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenia na krawędziach, uszczelnienie i wyciszenie bramy dają pewność bezpieczeństwa i dobrej izolacji garażu.

Bramy garażowe uchylne

Tego rodzaju brama zazwyczaj jest wykonana z blachy stalowej oraz wyposażona w wbudowany mechanizm sprężynowy, prowadnice oraz rolki dla płynnego otwierania i zamykania. One też posiadają specjalny mechanizm zabezpieczający przed opadaniem, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania bramy. To bardzo proste rozwiązanie do niemal każdego rodzaju budynku oraz dające możliwość personalizacji, np. profilowania (poziomo, pionowo lub ukośnie). Mogą zostać wyposażone w napęd elektryczny. Wymagają jednak większej ilości miejsca na podjeździe niż bramy segmentowe czy rolowane.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy garażowe rozwierne dwuskrzydłowe to proste, ale sprawdzone i solidne rozwiązanie, które jest doskonałe nie tylko do garaży, lecz także do innych pomieszczeń, np. magazynowych. To rozwiązanie na lata, na każdy wymiar i w każdej kolorystyce. Wysoka jakość stali, z której są wykonywane, w połączeniu z odpowiednią konserwacją przez producenta sprawiają, że brama garażowa dwuskrzydłowa służy przez lata.

Jak spersonalizować swoją bramę garażową?

Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę? - ogrodzenia-europlot.pl

Po pierwsze – jaką bramę garażową wybrać?

Zastanów się, który z czterech powyższych rodzajów będzie dla ciebie lepszy. Weź pod uwagę ilość miejsca na podjeździe, rodzaj budynku, potrzeby oraz komfort użytkowania. Kiedy zdecydujesz się na konkretny rodzaj bramy garażowej, wybierz sprawdzonego producenta. Nawet garaż o nietypowych wymiarach może mieć dokładnie dopasowaną, bezpieczną i solidną bramę na lata.

Po drugie – dopasuj kolor i wygląd bramy do stylistyki garażu/domu

Obecnie na rynku dostępne są bramy garażowe w niemal każdej kolorystyce, a nawet w okleinie imitującej drewno. Do tego dochodzi możliwość personalizacji profilowania (np. w bramie uchylnej) czy opcja wyboru symetrycznego lub niesymetrycznego podziału skrzydeł (w bramie dwuskrzydłowej). Dlatego brama może współgrać się z całym projektem i być komfortowa w użytkowaniu.

Po trzecie – wybierz dodatkowe elementy

Dopasuj idealne uchwyty i klamki, które umożliwią Ci wygodne korzystanie z bramy oraz będą wyglądały porządnie. Możesz zastanowić się nad drzwiami bocznymi, które umożliwią Ci wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy garażowej.

Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę? - ogrodzenia-europlot.pl

Po czwarte – napęd do bram garażowych

Twoja brama może otwierać się z pilota, wystarczy dobrać do niej odpowiedni napęd z siłownikiem elektromagnetycznym – dostępny również dla bram o dużych wymiarach. A dodatkowo możesz wyposażyć ją w czujniki wykrywające przeszkody, zasilanie awaryjne czy system autouczenia. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na bramę garażową i jej personalizację.

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram