Ogrodzenia dworkowe – czym zastąpić drogie ogrodzenia kute?

17 czerwca, 2020

Marzysz o eleganckim, wysublimowanym ogrodzeniu posesji? Takim, które doda jej klasy i wywrze pozytywne wrażenie na otoczeniu? Jeśli wydaje Ci się, że w tej sytuacji ogrodzenie kute to jedyne możliwe rozwiązanie… spójrz na inną opcję. Tańszą, a jednocześnie łatwiejszą w montażu i równie stylową. Poznaj gotowe ogrodzenia dworkowe!

Styl dworkowy – dlaczego warto?

Mogłoby się wydawać, że styl pałacowy odszedł już do historii. Są jednak takie aranżacje, które zyskują ponadczasowy wymiar. I dlatego, mimo upływu lat, inwestorzy nadal decydują się na budowanie posesji inspirowanych dawnymi dworkami szlacheckimi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Taki design z jednej strony zwiększa prestiż całej posesji, a z drugiej nadaje domowi bardziej sielskiego, rodzinnego charakteru.

Jeśli i Ty zdecydowałeś się na dom w stylu dworkowym – z klasycznym dachem, kolumnami na ganku i ozdobną elewacją – nie zapominaj o ogrodzeniu! Musi współgrać pod względem aranżacji z charakterem budynku. Pytanie jednak, jakie wybrać?

Ogrodzenia dworkowe – czy koniecznie kute?

Jeśli ogrodzenie dworkowe, to na pewno kute? Rzeczywiście, przy współczesnych pałacykach zwykło się stawiać ciężkie ogrodzenia żeliwne, które powstają w efekcie pracy kowala. To rozwiązanie, które ma ogrom zalet. Trzeba pamiętać, że takie przęsła:

  • są wyjątkowo stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • przyjmują zazwyczaj elegancką, wyrafinowaną formę,
  • są dobrze zabezpieczone przed korozją i działaniem czynników atmosferycznych, dzięki temu przez lata zachowują piękny wygląd.

Jest jednak kilka „ale”, z którymi trzeba się liczyć, decydując się na ogrodzenia kute. Jakie są ich wady? To przede wszystkim:

  • wysoka cena – zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na współpracę z zakładem kowalstwa artystycznego,
  • duża masa – przęsła są bardzo ciężkie, co stanowi wyzwanie podczas transportu oraz montażu.

Właśnie dlatego warto poszukać równie dobrej, ale tańszej i bardziej komfortowej alternatywy. Są nią np. ogrodzenia metalowe stylizowane na kute marki Wiśniowski.

Ogrodzenia metalowe w stylu pałacowym – dlaczego warto?

[/vc_column_text][vc_column_text]Kute, żeliwne przęsła wykonane przez zakład kowalski bardzo dużo ważą i są wyjątkowo kosztowne. Dlatego inwestycja w nie to nie rozwiązanie dla każdego. Jednak wcale nie trzeba się na nie decydować, aby uzyskać eleganckie ogrodzenie w stylu dworkowym.

Równie pięknie prezentują się ogrodzenia metalowe oferowane przez markę Wiśniowski. Są to modele systemowe, a co za tym idzie – tańsze, a jednocześnie w pełni niezawodne. Co jednak najważniejsze, w bogatej gamie wzorów przęseł można bez trudu znaleźć takie, które wpisują się w styl pałacowy.

Finezyjne kształty oraz zdobienia, stylowe wygięcia, piękna, czarna lub grafitowa barwa – to wszystko sprawia, że mogą przy ich pomocy powstać ekskluzywne ogrodzenia dworkowe.

Trzeba pamiętać, że poza klasycznym designem wyróżniają się one:

  • wyjątkową solidnością wykonania – każde przęsło jest zabezpieczone przed korozją czy działaniem promieniowania UV (co chroni przed zbyt szybkim płowieniem),
  • niższą masą niż ogrodzenia kute – a to przekłada się na łatwiejszy transport oraz sprawniejsze wykonanie prac montażowych,
  • znacznie korzystniejszą ceną – co oznacza, że Twoja inwestycja jest bardziej opłacalna.

Właśnie dlatego coraz większa grupa klientów decyduje się na to rozwiązanie – łącząc ekskluzywny styl pałacowy z optymalizacją wydatków na ogrodzenie.

Ogrodzenie w stylu dworkowym
Ogrodzenie dworkowe może być wykonane z metalu. To doskonała alternatywa dla kosztownych przęseł kutych.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po przęsła drewniane. One jednak pasują lepiej do stylu rustykalnego – możesz je więc rozważyć, jeśli Twój nowoczesny „dworek” znajduje się np. na terenach wiejskich, a dodatkowo prowadzisz stadninę koni czy agroturystykę. Musisz się jednak liczyć z tym, że drewno nigdy nie dorówna trwałością metalowi.

Warto też pamiętać, że efekt wzmacniają odpowiednio dobrane fundamenty oraz słupki.

Jakie słupki i podmurówka do ogrodzenia w stylu dworkowym?

Gdy chodzi o podmurówkę – nie ma wątpliwości: powinna być wykonana z betonu i niezwykle solidna. Możesz zdecydować się na elementy prefabrykowane, które wyróżniają się klasycznym wzornictwem. Dzięki nim przygotowanie fundamentów pod ogrodzenie potrwa również krócej, a ogólny efekt będzie wyjątkowo estetyczny.

A co ze słupkami? Chociaż te metalowe sprawdzą się całkiem dobrze, najlepiej wybrać elementy murowane. W tym kontekście dobrze sprawdzą się elementy z pustaka łupanego. Idealnie współgrają z metalowymi przęsłami, a jednocześnie są wygodną (i nieco tańszą!) alternatywą dla cegieł czy kamienia.

Pamiętaj, jeśli decydujesz się na słupki z pustaka, już na etapie ich stawiania zamontuj uchwyty na przęsła – tak, aby wszystko miało się szansę dobrze zespolić, a ostatecznie powstała konstrukcja była solidna.

Dzięki tym nowoczesnym, a zarazem designerskim rozwiązaniom odtworzysz klimat pałaców z dawnych lat na swojej posesji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze ogrodzeń dworkowych, skontaktuj się z doradcą EURO PŁOT. Wspólnie wybierzemy rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa – która opcja jest lepsza
Gabiony w ogrodzie – inspiracje aranżacyjne
Bramy wjazdowe – jak dopasować je do ogrodzenia posesji i do działki
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Jaką bramę wjazdową wybrać – 5 błędów, których lepiej nie popełniać
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Ogrodzenia tanie i ładne – 5 pomysłów na ogrodzenie domu
Ile kosztuje ogrodzenie frontowe i na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Panele ogrodzeniowe – solidne ogrodzenie na lata
Ciekawe ogrodzenia posesji – dlaczego warto wybrać gabiony
Projekt ogrodzenia – jaką bramę wjazdową wybrać do ogrodzenia panelowego
Jak działa i ile kosztuje brama przesuwna z montażem
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Czym najtaniej ogrodzić działkę? Trzy sposoby na solidne i tanie ogrodzenie terenu

Może Cię również zainteresować

© 2023 EURO PŁOT. Wszystkie prawa zastrzeżone.
phone-handsetbubblemagnifierchevron-rightarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram