Precyzyjny i bezpieczny montaż szyb z mini-żurawiem MC285

W nowoczesnych domach stosuje się różne, nawet najbardziej nietypowe rozwiązania okienne. W końcu co może być lepszego niż duże okna tarasowe wychodzące na piękny przydomowy ogródek albo lasek? Jaka ściana może być piękniejsza niż ściana przyrody? Jednak aby zastosować takie rozwiązanie, potrzebny jest precyzyjny montaż, a w przypadku ciężkich i dużych szyb nie jest to tak proste, jak w przypadku montażu zwykłych okien PVC czy małych okien drewnianych – wymaga specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności, by cały proces przebiegł bez problemu i bez ryzyka uszkodzenia szkła lub innych elementów okna czy domu.

Jak zamontować szyby o dużej masie? Mamy na to sposób! Do realizacji takich zleceń używamy profesjonalnego sprzętu: mini-żurawia MC285 od firmy Maeda Mini Cranes.

Rodzaje bram garażowych

Brama musi zostać idealnie dopasowana do garażu – zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki i jakości wykonania. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych i solidnych rozwiązań: bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne oraz dwuskrzydłowe.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe to sprawdzone rozwiązanie w przypadku ograniczonej ilości miejsca na podjeździe. Taka brama przesuwa się w górę i po otwarciu chowa się pod sufitem garażu. Jest to więc bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które zachwyca również swoim nowoczesnym i estetycznym designem. Użycie dobrej jakości materiałów gwarantuje właściwe zabezpieczenie garażu i jego zawartości, ponieważ brama garażowa segmentowa może być odporna na każdą pogodę oraz na korozję. Obecnie oferowana jakość w zakresie automatyki bram zapewnia komfort użytkowania, łatwość sterowania oraz pewność niezawodności mechanizmu.

Bramy garażowe rolowane

.To także doskonałe rozwiązanie nawet przy małej przestrzeni przed garażem, ponieważ jej profile zwijają się do skrzynki umieszczonej albo na zewnątrz garażu, albo wewnątrz, co doskonale sprawdza się w każdym budynku – zarówno starym, jak i nowym – nawet o bardzo nietypowej zabudowie. To niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie do garażu wyposażone o napęd elektryczny i dodatkowe urządzenia sterujące. Hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenia na krawędziach, uszczelnienie i wyciszenie bramy dają pewność bezpieczeństwa i dobrej izolacji garażu.

Bramy garażowe uchylne

Tego rodzaju brama zazwyczaj jest wykonana z blachy stalowej oraz wyposażona w wbudowany mechanizm sprężynowy, prowadnice oraz rolki dla płynnego otwierania i zamykania. One też posiadają specjalny mechanizm zabezpieczający przed opadaniem, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania bramy. To bardzo proste rozwiązanie do niemal każdego rodzaju budynku oraz dające możliwość personalizacji, np. profilowania (poziomo, pionowo lub ukośnie). Mogą zostać wyposażone w napęd elektryczny. Wymagają jednak większej ilości miejsca na podjeździe niż bramy segmentowe czy rolowane.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy garażowe rozwierne dwuskrzydłowe to proste, ale sprawdzone i solidne rozwiązanie, które jest doskonałe nie tylko do garaży, lecz także do innych pomieszczeń, np. magazynowych. To rozwiązanie na lata, na każdy wymiar i w każdej kolorystyce. Wysoka jakość stali, z której są wykonywane, w połączeniu z odpowiednią konserwacją przez producenta sprawiają, że brama garażowa dwuskrzydłowa służy przez lata.

Jak spersonalizować swoją bramę garażową?

Jak spersonalizować swoją bramę garażową

Po pierwsze – jaką bramę garażową wybrać?

Zastanów się, który z czterech powyższych rodzajów będzie dla ciebie lepszy. Weź pod uwagę ilość miejsca na podjeździe, rodzaj budynku, potrzeby oraz komfort użytkowania. Kiedy zdecydujesz się na konkretny rodzaj bramy garażowej, wybierz sprawdzonego producenta. Nawet garaż o nietypowych wymiarach może mieć dokładnie dopasowaną, bezpieczną i solidną bramę na lata.

Po drugie – dopasuj kolor i wygląd bramy do stylistyki garażu/domu

Obecnie na rynku dostępne są bramy garażowe w niemal każdej kolorystyce, a nawet w okleinie imitującej drewno. Do tego dochodzi możliwość personalizacji profilowania (np. w bramie uchylnej) czy opcja wyboru symetrycznego lub niesymetrycznego podziału skrzydeł (w bramie dwuskrzydłowej). Dlatego brama może współgrać się z całym projektem i być komfortowa w użytkowaniu.

Po trzecie – wybierz dodatkowe elementy

Dopasuj idealne uchwyty i klamki, które umożliwią Ci wygodne korzystanie z bramy oraz będą wyglądały porządnie. Możesz zastanowić się nad drzwiami bocznymi, które umożliwią Ci wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy garażowej.

personalizacja bramy

Po czwarte – napęd do bram garażowych

Twoja brama może otwierać się z pilota, wystarczy dobrać do niej odpowiedni napęd z siłownikiem elektromagnetycznym – dostępny również dla bram o dużych wymiarach. A dodatkowo możesz wyposażyć ją w czujniki wykrywające przeszkody, zasilanie awaryjne czy system autouczenia. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na bramę garażową i jej personalizację.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Okno przesuwne HST

Salon jest sercem domu - to miejsce, gdzie spotykamy się z rodziną, przyjmujemy gości i relaksujemy się. Dlatego ważne jest, aby zapewnić mu nie tylko estetyczne wykończenie, ale również odpowiednie światło i komfort termiczny. Okno do salonu HST przesuwne to doskonałe rozwiązanie, które spełni te wymagania.

Nowoczesność w designie

Okna HST przesuwne są symbolem nowoczesności i minimalizmu. Ich wyjątkowe konstrukcje pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, niezależnie od rozmiaru pomieszczenia. Duże, przesuwne skrzydła zapewniają nie tylko szeroki dostęp do naturalnego światła, ale również piękny widok na otoczenie. Dzięki temu okno staje się integralną częścią aranżacji salonu, dodając mu stylu i elegancji.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Okna HST przesuwne charakteryzują się nie tylko estetyką, ale również wysoką funkcjonalnością. System przesuwania umożliwia płynne otwieranie i zamykanie skrzydeł, co sprawia, że korzystanie z okna jest wygodne i łatwe. Ponadto, dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym, okna HST przesuwne zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną, co wpływa na poprawę komfortu w salonie, zarówno zimą, jak i latem.

Elegancja i trwałość

Wybierając okno do salonu HST przesuwne, możemy być pewni nie tylko estetyki, ale także trwałości. Okna te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują długotrwałą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji i stylu wnętrza salonu.Podsumowując, okno do salonu HST przesuwne to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność, funkcjonalność i elegancję. Dzięki swojemu unikalnemu designowi, wysokiej jakości wykonaniu i trwałości, okno HST przesuwne stanie się ozdobą salonu, zapewniając jednocześnie optymalne doświetlenie i komfort termiczny. Niech Twoje okno do salonu stanie się wyjątkowym elementem wnętrza, który podkreśli charakter i styl Twojego domu.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia panelowego?
Jakie panele ogrodzeniowe wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!
Ogrodzenie domu – 5 nietypowych pomysłów na ogrodzenie Twojej posesji
Pomysł na ogrodzenie – cztery rzadko spotykane połączenia różnych typów ogrodzeń
Jak tanio ogrodzić działkę? – 3 ekonomiczne sposoby na zabezpieczenie działki
Jak zamontować bramę wjazdową przesuwną – krok po kroku
Ogrodzenie w granicy działki bez zgody sąsiada – co mówią przepisy?
Jak postawić płot panelowy? Co musisz wiedzieć przed montażem ogrodzenia
Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu? 3 rozwiązania ogrodzeniowe
Gabiony z paneli ogrodzeniowych – instrukcja montażu ogrodzenia gabionowego
Ogrodzenie frontowe – 3 sposoby na reprezentacyjne ogrodzenie domu
Jak zamontować ogrodzenie panelowe z podmurówką?
Jak zbudować ogrodzenie z gotowych elementów - Słupki i podmurówka z pustaka łupanego krok po kroku
Montaż ogrodzenia panelowego na pochyłym terenie – 2 metody
Zakup i montaż ogrodzenia bez wychodzenia z domu - Euro Płot
Ogrodzenie bez podmurówki – 3 sposoby na płot bez fundamentu
Ogrodzenie pionowe czy poziome – zasady doboru
Ogrodzenia dworkowe – czym zastąpić drogie ogrodzenia kute?
Jak zamontować słupki ogrodzeniowe – o tych zasadach musisz pamiętać

Dom bez ogrodzenia – czy warto wybrać takie rozwiązanie?

Ogrodzenie posesji zapewnia komfort i prywatność. Pomimo tego niektórzy inwestorzy z niego rezygnują. Sprawdź, dlaczego to robią i jak wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do własnych potrzeb.

Czy ogrodzenie jest niezbędne?

Na dobry początek spójrzmy, co mówi polskie prawo. Otóż istnieje konieczność stawiania ogrodzenia tylko w przypadku zabezpieczenia placu budowy domu. Przepis ten reguluje Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 roku. Natomiast może być to tymczasowa konstrukcja, która nie obejmuje całej działki, a jedynie obszar wykonywanych prac.

Natomiast budowa ogrodzenia na stałe nie jest obowiązkiem, lecz prawem właściciela posesji. Ponadto brak ogrodzenia ma kilka ważnych zalet, a także wad, które przedstawimy w tym poradniku. Zanim podejmiesz decyzję rozważ wszystkie plus i minusy. Następnie porozmawiaj z domownikami, a razem na pewno podejmiecie słuszną decyzję.

Ogrodzenie stylizowane na kute z żelaza osłaniające biały dom o klasycznej bryle.
Czy ogrodzenie jest niezbędne?
Jasnoszara, minimalistyczna w stylu, ażurowa brama przesuwna.
Przykładowy wzór bramy przesuwnej odzwierciedlający nowoczesne trendy.

Dom bez ogrodzenia – zalety

Wielu inwestorów nie wyobraża sobie posesji bez ogrodzenia. Dla innych jest to jednak przeszkoda, która nie pozwala pokazać pięknej architektury czterech ścian. Ponadto w niektórych przypadkach ogrodzenie zasłania dostęp do promieni słonecznych, co również stanowi częsty powód rezygnacji. Do tego dochodzi ograniczenie widoku na okolicę. Nie brakuje miłośników przyrody, którzy chcą cieszyć się widokiem na okoliczne lasy czy łąki, a płot może bardzo to utrudniać. Wówczas największym problemem jest betonowy i wysoki płot. Natomiast istnieją różne rodzaje ogrodzeń, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z pełną ofertą.

Przeciwnicy ogrodzeń podkreślają, że bez płotu działka optycznie się powiększa, co zapewnia mieszkańcom poczucie komfortu. Ponadto pozwala swobodnie kontaktować się z sąsiadami i bez problemu wjechać na posesję autem.

Kolejnym atutem jest oszczędność pieniędzy. Ogrodzenie dużej działki zazwyczaj jest kosztowne. Chociaż na rynku nie brakuje tańszych, a zarazem solidnych konstrukcji, należy zwrócić uwagę, że nadal wiele osób rezygnuje lub odkłada instalację ogrodzenia. Ponadto można zaoszczędzić wiele czasu. Skompletowanie elementów oraz załatwienie wszystkich formalności niekiedy trwa bardzo długo.

Wszystko to sprawia, że brak ogrodzenia to dla wielu duża zaleta. Ponadto tę decyzję można spokojnie przemyśleć i rozważnie zaplanować. Wiele zależy od osobistych potrzeb mieszkańców, charakteru budynku, otoczenia oraz bezpieczeństwa na danym obszarze. Dlatego nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi.

Dom bez ogrodzenia – wady

Każde rozwiązanie ma swoje wady i nie inaczej jest w tym przypadku. Podstawową cechą każdego ogrodzenia jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Brak takiej konstrukcji nie gwarantuje żadnej ochrony przed intruzami, którzy będą mogli bez trudu przedostać się na posesję. Mowa tu nie tylko o złodziejach, ale również zwierzętach, które wyrządzają wiele kosztownych szkód. Nic więc dziwnego, że ogrodzenia są chętnie wybierane nawet pomimo pewnych niedogodności związanych z ograniczeniem widoku na krajobraz.

Brak ogrodzenia jest bardzo niebezpieczny dla Twoich czworonogów. Pies lub kot, który zwykle spędza czas na zewnątrz, nie powinien oddalić się z posesji. Jednak to bardzo ciekawskie zwierzęta, a samodzielne spacery po okolicy stanowią bardzo duże zagrożenie. Wiele pupili ginie pod kołami samochodów lub zostaje pogryzione przez inne zwierzęta. Ponadto nawet łagodny pies może przestraszyć przechodniów, a szczególnie dzieci. Dla właścicieli czworonogów ogrodzenie jest wręcz konieczne.

Jeśli nie decydujesz się na ogrodzenie, musisz liczyć się ze znacznym ograniczeniem prywatności. Ogradzając przestrzeń, chronisz ją przed ciekawością sąsiadów oraz przechodniów. Nie musisz więc martwić się, że ktoś Cię obserwuje.

Ponadto ogrodzenie osłania posesję przed zanieczyszczeniami oraz hałasem, który dociera z ruchliwej ulicy. Dzięki temu można zadbać o relaks i dobre samopoczucie na własnym podwórku. Dodatkowo zacienia ogród. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć ogród warzywny pod płotem, aby ochronić rośliny przed słońcem.

Zwróć uwagę, że ogrodzenie oraz elementy podmurówki pozwalają zadbać o estetykę trawnika i rabat bez chwastów. Konstrukcja chroni podwórko przed przedostawaniem się roślinności inwazyjnej oraz tej z okolicznych działek czy nieużytków. W ten sposób zabezpieczysz swoje kwiaty i krzewy przed chorobami.

W dodatku ogrodzenie pozwoli stworzyć spójną kompozycję i stanie się wizytówką posesji. Odpowiednio dobrana konstrukcja zapewni walory estetyczne i zaakcentuje charakter ogrodu oraz domu. Dziś wybór jest bardzo szeroki, więc z łatwością znajdziesz idealnie dopasowane rozwiązanie. Przekonało się o tym wielu miłośników pięknych przestrzeni.

Brak ogrodzenia posesji nie oznacza, że nie będzie ona osłonięta w żaden sposób. Musisz również pamiętać o sąsiadach, którzy być może zdecydują się na postawienie konstrukcji. Wówczas możesz liczyć na pustą przestrzeń od frontu, jednak inne ogrodzenia mogą Ci się nie spodobać.

Modne ogrodzenia domu łączące drewno z innymi materiałami budowlanymi.

Czy istnieje pośrednie rozwiązanie?

Każda opcja ma wady i zalety, co sprawia, że czasami trudno podjąć idealną decyzję. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy istnieje niedrogie ogrodzenie, które zapewni bezpieczeństwo, a jednocześnie pozwoli cieszyć się atrakcyjnym widokiem.

Dziś wielu ekspertów poleca ogrodzenie panelowe, które wyróżnia się miłą dla oka estetyką oraz wysoką jakością wykonania. Cena takiej konstrukcji nie jest bardzo wysoka, lecz możesz liczyć na kapitalną wytrzymałość oraz bezpieczeństwo na własnej posesji. Ponadto zza płotu zobaczysz każdy szczegół, gdyż mowa o ażurowej konstrukcji.

Śmiało można powiedzieć, że popularne ogrodzenie panelowe rozwiązuje wiele problemów. Zanim jednak wybierzesz idealny model, zwróć uwagę na elementy specyfikacji technicznej. Kluczowym aspektem będzie jakość wykonania i wymiary. Pamiętaj również o wyborze odpowiednio dopasowanej bramy.

Duże znaczenie ma również estetyka. Dobrą praktyką jest wybór rozwiązań, które tworzą harmonijną całość i wyróżniają się miłym dla oka designem. Nasza oferta obejmuje bardzo wiele rozwiązań, dzięki czemu z powodzeniem znajdziesz model, który wpisze się w zakres Twoich potrzeb. Ponadto całość ogrodzenia przygotowujemy w zakładzie produkcyjnym, więc możesz liczyć na prosty i szybki montaż. Nic więc dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się wielu wymagających klientów.

Dom z ogrodzeniem czy bez?

Przedstawiliśmy wady i zalety każdego z tych rozwiązań. Czy warto zdecydować się na ogrodzenie? Ta decyzja zależy od wielu czynników. Ważne są potrzeby domowników, bezpieczeństwo w okolicy czy obecność zwierzaków na podwórku. Z uwagi na ochronę domu przed intruzami, wybór ogrodzenia stanowi odpowiedzialną decyzję.

Z drugiej strony rozumiemy, z jakimi problemami zmagają się osoby, które stawiają wysokie i betonowe konstrukcje. Właśnie dlatego proponujemy bardzo dobrą alternatywę w postaci ogrodzenia panelowego. Zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdziesz najlepszą propozycję dla siebie.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia panelowego?
Jakie panele ogrodzeniowe wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!
Ogrodzenie domu – 5 nietypowych pomysłów na ogrodzenie Twojej posesji
Pomysł na ogrodzenie – cztery rzadko spotykane połączenia różnych typów ogrodzeń
Jak tanio ogrodzić działkę? – 3 ekonomiczne sposoby na zabezpieczenie działki
Jak zamontować bramę wjazdową przesuwną – krok po kroku
Ogrodzenie w granicy działki bez zgody sąsiada – co mówią przepisy?
Jak postawić płot panelowy? Co musisz wiedzieć przed montażem ogrodzenia
Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu? 3 rozwiązania ogrodzeniowe
Gabiony z paneli ogrodzeniowych – instrukcja montażu ogrodzenia gabionowego
Ogrodzenie frontowe – 3 sposoby na reprezentacyjne ogrodzenie domu
Jak zamontować ogrodzenie panelowe z podmurówką?
Jak zbudować ogrodzenie z gotowych elementów - Słupki i podmurówka z pustaka łupanego krok po kroku
Montaż ogrodzenia panelowego na pochyłym terenie – 2 metody
Zakup i montaż ogrodzenia bez wychodzenia z domu - Euro Płot
Ogrodzenie bez podmurówki – 3 sposoby na płot bez fundamentu
Ogrodzenie pionowe czy poziome – zasady doboru
Ogrodzenia dworkowe – czym zastąpić drogie ogrodzenia kute?
Jak zamontować słupki ogrodzeniowe – o tych zasadach musisz pamiętać

Jak zagospodarować teren przed ogrodzeniem?

Chcesz cieszyć się miłą dla oka przestrzenią? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na zagospodarowanie terenu przed ogrodzeniem. To łatwiejsze niż może się wydawać!

Teren przed ogrodzeniem – o czym musisz pamiętać?

Zagospodarowanie terenu przed ogrodzeniem zależy nie tylko od kwestii estetycznych. Duże znaczenie ma również położenie działki, a także aspekty prawne. Musisz wziąć pod uwagę plan zagospodarowania przestrzennego oraz przepisy uwzględnione w prawie budowlanym.

Najczęściej ogrodzenie określa granice działki. Zatem teren przed nim już do niej nie należy. Wówczas z prawnego punktu widzenia nie można dokonywać żadnych zmian, chyba że księgi wieczyste stanowią inaczej. Czasami w dokumentach są uwzględnione odpowiednie zapisy dotyczące tego obszaru.

Natomiast możesz bez obaw dokonywać drobnych zmian, które nie obejmują wymagań prawa budowlanego. Chodzi tu o sadzenie trawy, koszenie jej, sadzenie kwiatów, a nawet niewielkich krzewów.

Ponadto istnieją działki z prawem przejazdu i przechodu. W takich przypadkach masz możliwość przemieszczania się po drodze, która przylega do posesji, jednak nie możesz dokonywać zmian poza obrębem posesji. Tyle teorii, gdyż dobra praktyka nakazuje, aby dogadać się z właścicielem w zakresie dbania o teren przed ogrodzeniem. Z takiej propozycji każda strona powinna być zadowolona.

Zanim zdecydujesz się na zmiany przed ogrodzeniem, koniecznie sprawdź, czy na pewno realizacja Twojego planu jest możliwa. Jeżeli tak, będziesz mógł wykorzystać wiele sposobów, aby odmienić tę przestrzeń. Poznaj szczegółowe informacje i sprawdź, jakie to proste.

Dlaczego warto zagospodarować teren przed ogrodzeniem?

Dobrze zaaranżowany teren przed ogrodzeniem zachwyci wszystkich domowników oraz zaproszonych gości. Niezależnie od tego, jak piękne będzie Twoje podwórko, to właśnie przestrzeń przed bramą stanowi wizytówkę posesji – może zachęcić do złożenia wizyty lub wręcz odrzucać. Dlatego o wyborze odpowiednich rozwiązań nigdy nie powinien decydować przypadek.

Zwróć uwagę, że rosnące chwasty czy zanieczyszczenia przed ogrodzeniem znacznie obniżają walory estetyczne. Ponadto negatywnie wpływają na odbiór przestrzeni przez gości czy przechodniów. Nawet jeżeli Twój ogród będzie pięknie urządzony i pełen wspaniałych roślin, kluczowe jest właśnie pierwsze wrażenie.

Segmenty ogrodzeniowe z drutu - ogrodzenia-europlot.pl
Dlaczego warto zagospodarować teren przed ogrodzeniem?

Czym są obiekty małej architektury?

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem obiektu małej zabudowy na obszarze poza posesją, musisz zwrócić uwagę na wspomniane już przepisy prawa. Czym są obiekty małej architektury?

Otóż zgodnie z zapisami prawa, są to niewielkie obiekty, a szczególnie:

Dziś można je spotkać przed różnymi posesjami. Służą np. rekreacji czy obrzędom religijnym, a jednocześnie podnoszą estetykę przestrzeni. Nic więc dziwnego, że właściciele posesji tak często stawiają na takie rozwiązania.

Pamiętaj jednak, że budowa obiektu małej architektury w miejscu publicznym wymaga zgłoszenia. W dokumencie musisz wskazać termin, zakres oraz sposób wykonywania prac. Ponadto należy dołączyć oświadczenie o prawie do gospodarowania, a także projekt zagospodarowania terenu. Jeżeli nie posiadasz tych dokumentów, musisz uzyskać pozwolenie właściciela posesji.

Roślinność przed ogrodzeniem

Przed ogrodzeniem znakomicie sprawdzą się mniej wymagające krzewy, trawy oraz kwiaty. Wybierz gatunki łatwe w pielęgnacji, które będą odporne na choroby i szkodniki. Warto stawiać na zimozielone odmiany, które przez cały rok zapewnią miłą dla oka estetykę. Ponadto posadź ośliny z gęstymi i odpowiednio sztywnymi pędami. Bardzo ważna jest również odporność na mróz, duże nasłonecznienie czy brak wody.

Zauważ, że żywopłot czy szpaler krzewów zwiększy poczucie prywatności na Twojej posesji, choć wiele zależy również od rodzaju ogrodzenia. Konstrukcje panelowe są prześwitujące, co również ma swoje zalety – w ten sposób podkreślisz harmonijną kompozycję roślin pomiędzy ogrodem a przestrzenią przed płotem. Warto stawiać na tuje, jałowiec chiński, świerk kłujący, berberys bądź tawułę japońską.

Niekwestionowanym atutem iglaków jest ciągle zielona szata oraz szybki wzrost. W dodatku pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. Natomiast wyższe krzewy mają gęstą koronę, która pozwoli stworzyć nieformowany żywopłot. Warto podkreślić, że rośliny zatrzymują kurz oraz hałas, który może dobiegać z ruchliwej ulicy.

Trudno nie wspomnieć o walorach dekoracyjnych. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się berberys oraz tawuła japońska. Bogactwo kolorów z pewnością zachwyci wszystkich domowników oraz zaproszonych gości. To doskonała propozycja dla wymagających miłośników ładnych przestrzeni.

Zdarza się, że możliwości zagospodarowania terenu przed ogrodzeniem są dosyć ograniczone. Wówczas bardzo dobrze sprawdzą się rośliny pnące, które są posadzone przy płocie, a po pewnym czasie przejdą na drugą stronę, zdobiąc front. Do takich roślin należy np. dławisz okrągłolistny, bluszcz pospolity czy wiciokrzew. W dodatku rośliny te osłonią posesję i zwiększą prywatność na podwórku. Ponadto zacienią ogród, a także wytłumią odgłosy z ulicy.

Walory estetyczne przestrzeni podniosą również wysokie trawy ozdobne i rabaty kwietne. Wiele gatunków dekoracyjnych o wysokim pokroju znakomicie zaprezentuje się zimą. To np. trzcinnik, miskant, turzyca czy proso rózgowate. Rośliny nie wymagają specjalnych rozwiązań pielęgnacyjnych czy zabezpieczeń. Doskonale będą wyglądały zarówno latem, jak i zimą.

Kamień i kora

Dobrze wiemy, że sadzenie roślin jest dosyć czasochłonnym zajęciem. Na szczęście istnieją inne sposoby na zagospodarowanie przestrzeni przed ogrodzeniem. Doskonałą propozycją może być wysypanie kory ozdobnej lub drobnych kamieni. Wcześniej warto wyłożyć warstwę agrowłókniny. Dzięki temu unikniesz konieczności przycinania trawy. Zwróć uwagę, że powłoka pod materiałem zapobiega przerastaniu chwastów pomiędzy kamieniami i korą. Dzięki temu wiosną i latem ustawisz donice z kwiatami, które ozdobią przestrzeń.

Warto podkreślić, że kamień i kora to uniwersalne rozwiązania, gdyż pasują do różnych ogrodzeń. Świetnie zaakcentują ponadczasową klasykę, a także wpiszą się w układ nowoczesnych przestrzeni. Dobrze przemyślana aranżacja sprawi, że docenią ją zarówno domownicy, jak i zaproszeni goście.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest układ, w którym wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują. Zastanów się, jakie ogrodzenie wybierzesz, a następnie dopasuj do niego rozwiązania, które idealnie wpiszą się w jego charakter.

Ponadto wybór kamieni, kory czy roślin to jeszcze nie wszystko. Bardzo istotnym elementem jest regularna pielęgnacja przestrzeni. Zwracaj uwagę na śmieci czy chwasty, które niekiedy mogą pojawiać się przed ogrodzeniem. Wówczas ta przestrzeń stanie się miła dla oka i dopasowana do potrzeb domowników.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Koszt ogrodzenia panelowego – od czego zależy?
Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa – która opcja jest lepsza
Gabiony w ogrodzie – inspiracje aranżacyjne
Bramy wjazdowe – jak dopasować je do ogrodzenia posesji i do działki
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Jaką bramę wjazdową wybrać – 5 błędów, których lepiej nie popełniać
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Jak dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia palisadowego
Gotowe ogrodzenia domu – jak szybko ogrodzić posesję
Ogrodzenia tanie i ładne – 5 pomysłów na ogrodzenie domu
Ile kosztuje ogrodzenie frontowe i na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Panele ogrodzeniowe – solidne ogrodzenie na lata
Ciekawe ogrodzenia posesji – dlaczego warto wybrać gabiony
Projekt ogrodzenia – jaką bramę wjazdową wybrać do ogrodzenia panelowego
Jak działa i ile kosztuje brama przesuwna z montażem
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Jak zrobić ogrodzenie panelowe
Czym najtaniej ogrodzić działkę? Trzy sposoby na solidne i tanie ogrodzenie terenu
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Jaka jest energooszczędna brama garażowa?

Zastanawiasz się nad wyborem energooszczędnej bramy garażowej? Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ta konstrukcja i jak wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po idealną opcję dla siebie.

Wskazówki na dobry początek

Ochrona domu przed utratą ciepła zazwyczaj obejmuje termomodernizację budynku poprzez wymianę okien i drzwi. Tymczasem warto pamiętać również o garażu. Jego nieodpowiednia budowa może spowodować straty nawet 30% energii cieplnej. Jeśli chcesz je zminimalizować, warto wykonać termomodernizację podłogi ścian i stropu, a także pomyśleć o odpowiednim wyborze drzwi, łączących garaż i część mieszkalną.

Ponadto bardzo istotnym aspektem jest wybór automatycznej bramy garażowej, która zmniejszy starty ciepła, a jednocześnie zapewni komfort na bardzo wysokim poziomie. Dlatego o jej wyborze nigdy nie powinien decydować przypadek. Wystarczy jednak skorzystać z kilku cennych wskazówek, aby sięgnąć po idealnie dopasowane rozwiązanie.

Szczegółowe informacje znajdziesz w kolejnych sekcjach poradnika. Dowiesz się, czym charakteryzuje energooszczędna brama garażowa i jak jest wykonana. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu konstrukcji. Dzięki temu z łatwością dokonasz udanej inwestycji.

Czym jest energooszczędna brama garażowa?

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wymagających będzie wybór bramy segmentowej. Jej konstrukcja umożliwia ograniczenie strat ciepła na skutek połączenia ościeżnicy ze ścianą. Ważnym atutem jest tu szczelna konstrukcja skrzydła z paneli stalowych. Pamiętaj, że te powinny wyróżniać się grubością na poziomie minimum 40 mm. Równie ważne jest wysokiej jakości wypełnienie, które zapewnia odpowiednią temperaturę.

Kluczowe kryterium zakupu bramy garażowej to współczynnik przenikania ciepła. Im niższa jest jego wartość, tym mniejsze będą straty. Według zaleceń wartość współczynnika powinna wynosić 1,3 W/m2K. Wówczas możesz liczyć na oczekiwany komfort cieplny. Jeśli cenisz ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania, ta opcja sprawdzi się znakomicie.

Jakość bramy garażowej to podstawa

Wysokiej jakości brama garażowa zapewni Ci oczekiwany komfort cieplny, a jednocześnie przez długie lata sprawdzi się wśród domowników. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szeroką ofertę solidnie wykonanych konstrukcji. Dzięki temu z łatwością sięgniesz po rozwiązanie perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Komfort cieplny to niejedyny atut bramy segmentowej. Konstrukcja nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni na podjeździe. Elementy przesuwają się w górę i ukrywają się pod sufitem garażowym. Solidny mechanizm jest odporny na awarię, więc na pewno wpisze się w zakres Twoich oczekiwań.

Ponadto proponujemy bramy z wysokiej klasy materiałów, które charakteryzują się kapitalną odpornością na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Dobrze rozumiemy, że liczy się również estetyka. Dlatego nasze konstrukcje charakteryzują się stylowym wyglądem. Możesz wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych, więc z powodzeniem znajdziesz opcję dopasowaną do własnych potrzeb. Wszystko to sprawia, że zaufało nam wielu zadowolonych klientów. Teraz możesz do nich dołączyć.

Odpowiedni montaż bramy

O energooszczędności bramy świadczy nie tylko jej budowa, ale również prawidłowo wykonany montaż. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim zwróć uwagę na odpowiednie przygotowanie powierzchni, na której zainstalujesz konstrukcję.

Ponadto zwróć uwagę, że wszystkie nierówności powinny być zniwelowane. Najlepiej zamontować bramę po wykończeniu ścian oraz posadzki. Wówczas konstrukcja będzie osadzona na odpowiednim poziomie, co przełoży się na szczelność oraz odpowiednie działanie.

Inwestycja w wysokiej jakości bramę garażową i jej właściwa instalacja pomoże Ci znacznie zmniejszyć starty ciepła. Warto również pamiętać o montażu grzejnika w garażu. Wówczas z łatwością utrzymasz temperaturę powyżej zera stopni.

Montaż bramy wymaga dużej precyzji i fachowego podejścia. Dlatego wprowadziliśmy tę usługę do naszej oferty. Doświadczeni eksperci dysponują szczegółową wiedzą i odpowiednimi narzędziami. Dzięki temu możesz spodziewać się doskonałych efektów.

Komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Energooszczędne bramy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wymagających klientów. Trudno się dziwić, gdyż segmentowa konstrukcja ogranicza straty ciepła, a jednocześnie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

Ważnym aspektem jest perfekcyjna jakość zastosowanych materiałów, dzięki czemu bramy są wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia i charakteryzują się kapitalną trwałością. Nasi eksperci zawsze stosują nowoczesne technologie, więc komfort użytkowania będzie na wyciągnięcie ręki.

Za wyborem tych cenionych konstrukcji przemawia również aspekt ekonomiczny. Zmniejszenie zużycia energii, gwarantuje niższe rachunki za prąd. Nic więc dziwnego, że tak wielu ekspertów poleca wybór bram segmentowych. W szerokiej ofercie na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Standardowe wymiary drzwi wejściowych – do domu, mieszkania, magazynu...
Drzwi szklane do biura – jak je dobrze wybrać? Wskazówki
Ogrodzenie pełne – kiedy to dobre rozwiązanie?
Jaka jest optymalna wysokość ogrodzenia? Aspekty prawne, estetyczne i praktyczne
Przęsło ogrodzeniowe – 3D czy 2D? Porównanie
Jak podwyższyć ogrodzenie panelowe?
Ogrodzenie posesyjne - ogrodzenia-europlot.pl
Jak sprawnie przeprowadzić montaż furtki panelowej?
Słupki ogrodzeniowe metalowe – kwadratowe czy okrągłe? Które wybrać i jak osadzić
Jaki fundament pod ogrodzenie z bloczków – materiały, budowa, koszty
Montaż podmurówki betonowej z gotowych elementów – etapy, czas, koszty
Budowa ogrodzenia panelowego wokół domu – formalności, średnie koszty, czas trwania
Koszt budowy ogrodzenia – płot panelowy vs palisadowy. Zestawienie
Drzwi techniczne wymiary – standardowe i nietypowe
Montaż drzwi technicznych Wiśniowski – wskazówki
Ogrodzenie na starym fundamencie - kiedy budować, na co uważać?
Rodzaje drzwi zewnętrznych technicznych – budowa i parametry
Klasy antywłamaniowe drzwi – charakterystyka
Rodzaje zawiasów drzwiowych zewnętrznych – różne rozwiązania

Jak przygotować otwory do montażu okien

Odpowiednie przygotowane otwory montażowe mają kluczowe znaczenie dla parametrów związanych ze szczelnością. Podpowiadamy, jak je przygotować i na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się więcej.

Dlaczego przygotowanie otworów okiennych jest tak ważne?

Wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do otworów montażowych. To duży błąd, gdyż mają bardzo istotne znaczenie. Właściwie przygotowane otwory drzwiowe czy okienne są niezwykle istotne z uwagi na parametry szczelności, jakie chce uzyskać inwestor. Musisz pamiętać, że po wmurowaniu ściany konstrukcyjnej jej płaszczyzny i krawędzie nie będą tak proste jak to przedstawia projekt. Najczęściej powierzchnie materiałów mają wpustki, zamki czy otwory. W dodatku pojawiają się przesunięcia czy szczeliny, które mogą być spowodowane uszkodzeniami podczas prac budowlanych.

Liczne krzywizny i odchylenia mogą być spowodowane nie profesjonalizmem ekipy budowlanej. W nieprzygotowanym i krzywym otworze właściwy montaż okien jest po prostu niemożliwy. Niestety wiele osób próbuje wstawić okna w takie otwory, co wiąże się z dużym ryzykiem. Tymczasem wystarczy wziąć pod uwagę kilka praktycznych wskazówek, aby zatroszczyć się o prawidłowy montaż. Poznaj szczegóły i ciesz się komfortem we własnych czterech kątach.

Prawidłowy montaż okna pozwoli uzyskać odpowiednie efekty, które będą zgodne z wymaganiami techniczno-budowlanymi. Oto rezultaty, które powinieneś osiągnąć na dzień zakończenia prac przy montażu okien.

Pamiętaj, że w nieodpowiednim otworze okiennym nie uzyskasz takich efektów. Dlatego tak ważnym aspektem jest jego właściwe przygotowanie. Na szczęście nie jest to trudny proces, lecz musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. W kolejnej sekcji poradnika znajdziesz szczegółowe informacje.

Przygotowanie otworów okiennych krok po kroku

Pierwszym krokiem jest właściwe zagruntowanie otworów. Następnie sięgnij po dobry klej do siatki i styropianu bądź ciepłej zaprawy. Wyrównaj otwory na całej grubości muru, na około. Jeżeli nadproża są równe i gładkie, możesz je pominąć. Natomiast pustaki na dole otworu należy potraktować klejem z zatopioną siatką. Płaszczyznę wyrównaj do przestrzeni o najmniejszym wymiarze.

Kolejny krok to wycięcie styroduru, czyli izolacji fundamentu. Najlepiej odsłonić ok 30 cm podłoża. Styrodur wytnij  pod oknem, a także ok. 30 cm od okna w kierunku bocznym.

Jeśli planujesz montaż rolet zewnętrznych bądź fasadowych żaluzji, wykonaj cofnięte nadproże, które dodatkowo docieplisz bez wychodzenia poza płaszczyznę muru. Z kolei przy typowych nadprożach warto uzgodnić ze sprzedawcą metodę izolacji dodatkowej puszek roletowych.

Przy drzwiach balkonowych oraz oknach, które sięgają do podłogi, stosuje się podwaliny oraz poszerzenia. To bardzo wytrzymałe, a zarazem ciepłe materiały, które umożliwiają szczelne zamkniecie otworu oraz wypełnienie przestrzeni z warstwą posadzki. Jeśli jednak zrezygnujesz z tychże elementów, wykonaj podmurówkę. Wówczas uzyskasz możliwość stabilnego osadzenia ciężkich okien.

Pamiętaj, aby podmurówkę wykonać z pełnego materiału. Natomiast możesz wykorzystać tworzywo, z jakiego jest wykonana ściana. Podstawową kwestią jest zastosowanie zaprawy przy podmurówce.

W przypadku drzwi balkonowych otwieranych podmurówkę wykonuje się w taki sposób, aby górna płaszczyzna sięgnęła ok. 2 cm poniżej docelowego poziomu posadzki. Dzięki temu okno będzie miało luz na uszczelnienie oraz obsadzenie. Jednak inne rozwiązanie należy zastosować przy drzwiach podnoszono-przesuwnych HST. W ich przypadku próg zrównuje się z podłogą docelową lub jest odrobinę wyżej. Najczęściej ma ok. 5-7 cm i kryje się w posadzce. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na model okna i na tej podstawie wykonać odpowiednie czynności.

Pamiętaj, że pomiary należy wykonać po przygotowaniu otworu do ciepłego montażu. Jeśli zrobiłeś to wcześniej i zamówiłeś okna, nie zmniejszaj otworów, lecz je wyrównaj.

Pracownicy demontują skrzydło okna - ogrodzenia-europlot.pl
Jak przygotować otwory do montażu okien?

Otwory okienne – o czym jeszcze warto pamiętać?

Przygotowanie otworów okiennych wymaga dużej precyzji i zastosowania sprawdzonych, a zarazem skutecznych rozwiązań. Nie ma tu miejsca na pomyłki. Dlatego wszelkie prace powinny wykonywać doświadczone osoby, które dysponują odpowiednimi narzędziami oraz wiedzą techniczną. Wówczas konstrukcja sprawdzi się przez wiele lat. Najlepiej oddać to zadanie w ręce doświadczonych fachowców, a jakość wykonania będzie na wyciągnięcie ręki.

Czytaj więcej: Wymiana okien w bloku – co trzeba wiedzieć?

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Konserwacja bramy wjazdowej po zimie - wskazówki
Na tropie ognisk korozji... – wiosenna konserwacja metalowego ogrodzenia
Ogrodzenie chlewni – nowe, zaostrzone zasady ochrony przed ASF
Ogrodzenie farmy fotowoltaicznej – jak powinno wyglądać?
Ogrodzenie placu zabaw – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Jakie ogrodzenie na boisko sportowe? Sportowe płoty panelowe
Ogrodzenie tymczasowe z paneli ogrodzeniowych
Siatka czy panele ogrodzeniowe? Poradnik
7 cech bezpiecznego ogrodzenia. Na co zwrócić uwagę
Jak ogrodzić budowę domu jednorodzinnego? Dobrze i zgodnie z prawem
Nowoczesne ogrodzenia – najnowsze trendy i rozwiązania
Ogrodzenie domu – jakie wybrać, by pasowało do nieruchomości?
Tanie ogrodzenia – 3 rozwiązania, jeśli masz ograniczony budżet
Zalety i wady ogrodzenia panelowego
Oryginalne ogrodzenia - 3 propozycje dla wymagających
Ogrodzenie działki - na co zwrócić uwagę?
Jakie ogrodzenie frontowe wybrać do nowoczesnego domu
Pozwolenie na budowę ogrodzenia - kiedy jest potrzebne?
Jak ogrodzić się od sąsiada – prawo budowlane i rodzaje ogrodzeń

Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę?

Jeśli zastanawiasz się, jaką bramę garażową wybrać, wybierz najlepszą. Taką, która spełni WSZYSTKIE Twoje oczekiwania. Nie musisz iść na kompromis, możesz wybrać rozwiązanie, które pasuje do Ciebie, Twojego domu i Twoich potrzeb. I nie chodzi tylko o rodzaj bramy, lecz także o możliwość jej personalizacji. Jaka brama garażowa będzie najlepsza i czego od niej oczekiwać, by wybrać rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb? Sprawdź!

Rodzaje bram garażowych

Brama musi zostać idealnie dopasowana do garażu – zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki i jakości wykonania. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych i solidnych rozwiązań: bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne oraz dwuskrzydłowe.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe to sprawdzone rozwiązanie w przypadku ograniczonej ilości miejsca na podjeździe. Taka brama przesuwa się w górę i po otwarciu chowa się pod sufitem garażu. Jest to więc bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które zachwyca również swoim nowoczesnym i estetycznym designem. Użycie dobrej jakości materiałów gwarantuje właściwe zabezpieczenie garażu i jego zawartości, ponieważ brama garażowa segmentowa może być odporna na każdą pogodę oraz na korozję. Obecnie oferowana jakość w zakresie automatyki bram zapewnia komfort użytkowania, łatwość sterowania oraz pewność niezawodności mechanizmu.

Bramy garażowe rolowane

To także doskonałe rozwiązanie nawet przy małej przestrzeni przed garażem, ponieważ jej profile zwijają się do skrzynki umieszczonej albo na zewnątrz garażu, albo wewnątrz, co doskonale sprawdza się w każdym budynku – zarówno starym, jak i nowym – nawet o bardzo nietypowej zabudowie. To niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie do garażu wyposażone o napęd elektryczny i dodatkowe urządzenia sterujące. Hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenia na krawędziach, uszczelnienie i wyciszenie bramy dają pewność bezpieczeństwa i dobrej izolacji garażu.

Bramy garażowe uchylne

Tego rodzaju brama zazwyczaj jest wykonana z blachy stalowej oraz wyposażona w wbudowany mechanizm sprężynowy, prowadnice oraz rolki dla płynnego otwierania i zamykania. One też posiadają specjalny mechanizm zabezpieczający przed opadaniem, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania bramy. To bardzo proste rozwiązanie do niemal każdego rodzaju budynku oraz dające możliwość personalizacji, np. profilowania (poziomo, pionowo lub ukośnie). Mogą zostać wyposażone w napęd elektryczny. Wymagają jednak większej ilości miejsca na podjeździe niż bramy segmentowe czy rolowane.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy garażowe rozwierne dwuskrzydłowe to proste, ale sprawdzone i solidne rozwiązanie, które jest doskonałe nie tylko do garaży, lecz także do innych pomieszczeń, np. magazynowych. To rozwiązanie na lata, na każdy wymiar i w każdej kolorystyce. Wysoka jakość stali, z której są wykonywane, w połączeniu z odpowiednią konserwacją przez producenta sprawiają, że brama garażowa dwuskrzydłowa służy przez lata.

Jak spersonalizować swoją bramę garażową?

Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę? - ogrodzenia-europlot.pl

Po pierwsze – jaką bramę garażową wybrać?

Zastanów się, który z czterech powyższych rodzajów będzie dla ciebie lepszy. Weź pod uwagę ilość miejsca na podjeździe, rodzaj budynku, potrzeby oraz komfort użytkowania. Kiedy zdecydujesz się na konkretny rodzaj bramy garażowej, wybierz sprawdzonego producenta. Nawet garaż o nietypowych wymiarach może mieć dokładnie dopasowaną, bezpieczną i solidną bramę na lata.

Po drugie – dopasuj kolor i wygląd bramy do stylistyki garażu/domu

Obecnie na rynku dostępne są bramy garażowe w niemal każdej kolorystyce, a nawet w okleinie imitującej drewno. Do tego dochodzi możliwość personalizacji profilowania (np. w bramie uchylnej) czy opcja wyboru symetrycznego lub niesymetrycznego podziału skrzydeł (w bramie dwuskrzydłowej). Dlatego brama może współgrać się z całym projektem i być komfortowa w użytkowaniu.

Po trzecie – wybierz dodatkowe elementy

Dopasuj idealne uchwyty i klamki, które umożliwią Ci wygodne korzystanie z bramy oraz będą wyglądały porządnie. Możesz zastanowić się nad drzwiami bocznymi, które umożliwią Ci wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy garażowej.

Brama garażowa „szyta na miarę”? To możliwe! Jak spersonalizować swoją bramę? - ogrodzenia-europlot.pl

Po czwarte – napęd do bram garażowych

Twoja brama może otwierać się z pilota, wystarczy dobrać do niej odpowiedni napęd z siłownikiem elektromagnetycznym – dostępny również dla bram o dużych wymiarach. A dodatkowo możesz wyposażyć ją w czujniki wykrywające przeszkody, zasilanie awaryjne czy system autouczenia. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na bramę garażową i jej personalizację.

Błędy w montażu okien. Jak je rozpoznać?

Kupno dobrych okien to tylko pierwszy krok do sukcesu. Tak samo ważne, jak wybranie najlepszej jakości stolarki, jest wynajęcie ekipy, która zna się na swojej pracy i wie, jak przeprowadzić montaż nie tylko terminowo, lecz także (a może przede wszystkim!) dobrze. Poznaj najczęstsze błędy w montażu okien i dowiedz się, jak je rozpoznać i jak do nich nie dopuścić.

Niedopasowanie wymiaru stolarki okiennej do otworu okiennego

Błędy w montażu okienJednym z największych, najczęstszych i najbardziej rzucających się w oczy błędów jest nieodpowiedni dobór wymiarów okien do otworu okiennego. Dlaczego tak ważne jest, by precyzyjnie dopasować rozmiar? Ze względu na estetykę oraz na izolację. Jeśli okno będzie za małe w porównaniu do otworu, wygląd stolarki będzie pozostawiał wiele do życzenia. Natomiast jeżeli okno będzie za duże, zabraknie miejsca na to, by montażyści mogli wykonać właściwą i skuteczną izolację termiczną. W obu przypadkach od takiego montażu tylko krok do kłopotów, które z czasem będą się pogłębiać, stawać się coraz bardziej widoczne i coraz bardziej dokuczliwe.

RADA: Jak dobrać rozmiar okien? Wystarczy dokładnie zmierzyć każde okno i zostawić około 3 centymetrów na izolację.

Uszczelnienie okna w niewłaściwy sposób

Dlaczego szczelność okna jest tak ważna? To proste: dzięki szczelnej stolarce okiennej chronimy dom przed wilgocią oraz ucieczką ciepła na zewnątrz. Najbardziej skuteczny sposób uszczelnienia okien zastosowanie trzech warstw izolacji: wewnętrznej, środkowej i zewnętrznej. Taka potrójna izolacja zapobiega powstawaniu mostków cieplnych, gwarantuje najlepszą ochronę przed wilgocią oraz stratami ciepła, dba o prawidłową izolację akustyczną, a przede wszystkim jest bezpieczna i zwyczajnie estetyczna.

Jak wyglądają i co dają poszczególne warstwy izolacji?

RADA: Warto zwrócić uwagę na ilość stosowanej pianki montażowej, ponieważ tak za dużo, jak i za mało pianki może być szkodliwe dla izolacji i samych okien. Zbyt mała ilość pianki nie zapewni odpowiedniej szczelności, z kolei zbyt duża może sprawić, że profile okienne za jakiś czas się zniekształcą.

Nieprzygotowanie podłoża przed zamontowaniem okien

Nie można lekceważyć znaczenia czystości podczas pracy montażowej. Dokładne wyczyszczenie miejsca montażu przed przystąpieniem do właściwej pracy jest kluczem do sukcesu. Każdy pyłek, każdy kawałek tynku, każdy kurz czy brud może sprawić, że pianka montażowa nie będzie dobrze przylegała, a tym samym izolacja nie będzie skuteczna. Nie dość, że ciepłe powietrze będzie uciekać z domu, a zimne do niego wpadać, to jeszcze ukryty pod warstwą pianki brud będzie wchłaniał wilgoć, co z czasem może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Izolacja akustyczna w domu z tak zamontowanymi oknami również będzie wątpliwa.

Zwróć uwagę, czy ekipa monterska przygotowuje odpowiednio ościeżnicę, która – podobnie jak podłoże – musi być wyczyszczona. A także pozbawiona wszelkich nierówności lub pęknięć, bo wszystkie takie niedociągnięcia mogą być przyczyną późniejszych usterek.

RADA: Nie ignoruj tego etapu. Sprawdź dokładnie, czy ekipa monterska zadbała o oczyszczanie podłoża i przygotowanie otworów okiennych.

Zbyt krótkie (lub zbyt długie) pozostawienie folii zabezpieczającej na oknach

Nie powinno się zdejmować folii zabezpieczającej przed montażem ani zaraz po nim. Ta folia znajduje się na oknach nie bez powodu – to dzięki niej udaje się chronić szyby przed zarysowaniami czy poważniejszymi uszkodzeniami. Dlatego bardzo dobrą praktyką jest zostawianie na cały czas trwania prac budowlanych czy budowlano-remontowych.

RADA: Pamiętaj, by nie przesadzić również w drugą stronę. Jeśli folia pozostanie na szybach zbyt długo, później ciężko będzie ją usunąć, co może zwiększyć ryzyko uszkodzenia szkła. Optymalny czas to kilka tygodni, maksymalnie miesiąc – dwa.

Co robić, gdy zauważymy nieprawidłowości w montażu?

Przede wszystkim trzeba reagować, i to jak najszybciej. Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy podczas pracy ekipy monterskiej, zwracaj uwagę i rozmawiaj. Wielu poważnych problemów da się uniknąć, jeżeli podejmie się odpowiednie kroki odpowiednio szybko. Czas ma tu bardzo duże znaczenie. Jeżeli zignorujesz problem, narazisz się na koszty i konieczność przedwczesnej wymiany okien.

Zaufaj firmie Euro Płot – zaufaj doświadczeniu

Wybierz ekipę, której można ufać. Nasza firma od lat zajmuje się sprzedażą i montażem stolarki okiennej, a nasze doświadczenie jest gwarantem rzetelności, dokładności oraz zachowania najlepszej estetyki stolarki. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje okna zostaną zamontowane prawidłowo, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci pomożemy i zadbamy o prawidłowy transport oraz montaż.

Pozdrawiamy

Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Automatyczne bramy garażowe – napęd METRO i napęd MOTO

Brama automatyczna daje niesamowity komfort użytkowania – pozwala na zdalne otwieranie i zamykanie wejścia na posesję czy do garażu, a tym samym na kontrolowanie bezpieczeństwa naszego domu. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie w zakresie automatyki bram? Poznaj napędy METRO oraz MOTO od marki Wiśniowski.

Automatyka bram – zalety bram automatycznych

Wybór bramy automatycznej to wybór, który daje wygodę, komfort oraz bezpieczeństwo. Dzięki napędowi nie musisz otwierać bramy ręcznie (a więc nie musisz wysiadać z samochodu!), możesz obsługiwać ją nawet zdalnie za pomocą smartfona – i to bez względu na to, czy jesteś w pobliżu domu, czy wiele kilometrów dalej. Taka nowoczesność daje naprawdę wiele, w tym również bezpieczeństwo – w końcu dzięki automatycznie sterowanym bramom możesz mieć stałą kontrolę nad tym, kto ma dostęp do Twojej posesji, nawet jeżeli wyjedziesz służbowo lub na wakacje. Coraz nowocześniejsze i coraz bardziej dopracowane rozwiązania marki w zakresie automatyki dają naszym klientom niemal stuprocentową pewność bezpieczeństwa oraz jakości, a oferowany przez markę Wiśniowski program wydłużonej gwarancji pozwala dłużej cieszyć się spokojem i pewnością, że z Twoją bramą nie stanie się nic złego.

Program wydłużonej gwarancji marki Wiśniowski. Co daje użytkownikowi bramy?

Program wydłużonej gwarancji powstał po to, by klienci, którzy wybierają markę Wiśniowski i decydują się nam zaufać, mogli cieszyć się opieką i wsparciem przez wiele lat po zakupie. Nasz napęd METRO objęty jest programem wydłużonej gwarancji, która może trwać nawet 5 lat, z kolei zakup napędu MOTO daje możliwość rozszerzenia gwarancji na bramę do 3 lat. Co ważne, gwarancja obejmuje kompletny produkt, a więc całą wybraną przez Ciebie bramę automatyczną. W ramach usługi zapewniamy stałą opiekę dedykowanego partnera oraz regularną kontrolę jakości pracy automatyki, tak by zapewnić Ci bezpieczeństwo, satysfakcję z zakupu i spokój.

Napęd METRO do bram automatycznych – poznaj jego zalety!

Napęd METRO to przyszłość, rozwiązanie nowej generacji, które zaskoczy Cię swoją nowoczesnością, jakością oraz niezawodnością. Nasza współpraca z marką Somfy zaowocowała powstaniem spektakularnego produktu w zakresie automatyki bram, którego parametry techniczne sprawiają, że jest to jedno z najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań na świecie. Napęd METRO wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który pozwala na bardzo łatwą konfigurację różnych parametrów, a nadajnik Pulsar daje ci możliwość sterowania bramą z czterech różnych urządzeń, między innymi z pilota czy smartfona z dedykowaną aplikacją. Brama automatyczna świetnie wykrywa przeszkody, co pozwala na zatrzymanie skrzydła bramy i cofnięcie jej w odpowiednim czasie.

Dodatkowo automatykę można rozbudować i zaprogramować tak, by spełniała nasze oczekiwania – a wszystko to bez konieczności ingerowania w strukturę ściany. Dzięki podłączeniu fotokomórek można jeszcze lepiej chronić bramy przed kontaktem z przeszkodą, a opcja wyboru dodatkowego akumulatora awaryjnego zasilania pozwala na sterowanie bramą nawet w przypadku braku prądu na posesji. Jeśli istnieje taka potrzeba, brama umożliwia podłączenie syreny alarmowej lub dodatkowego zewnętrznego źródła oświetlenia (oprócz wbudowanej lampy sygnalizacyjnej). Napęd METRO pracuje cicho i płynnie, dlatego nie przeszkadza domownikom, nawet kiedy brama znajduje się blisko sypialni, na przykład w sytuacji, gdy garaż jest wbudowany w bryłę domu.

Napęd MOTO i jego zalety. Nowoczesne rozwiązanie na lata

Napęd MOTO – podobnie jak napęd METRO – powstał we współpracy z Somfy, liderem w zakresie automatyki i inteligentnego sterowania urządzeniami użytku domowego. To rozwiązanie niezawodne, wyposażone w funkcje umożliwiające sterowanie nadajnikami czy podłączenie fotokomórek, a także pozwalające na ręczne sterowanie bramą, jeżeli nastąpi awaria zasilania. Zaprogramowanie napędu do pracy zajmuje bardzo niewiele czasu, więc już niemal minutę po zamontowaniu możesz bez przeszkód korzystać z pełnych funkcjonalności napędu Twojej bramy!

Dzięki amperometrycznemu wykrywaniu przeszkód i możliwości dodania fotokomórek możesz być spokojny o odpowiednie zabezpieczenie przed zetknięciem z przeszkodami. System wygłuszający zastosowany w szynie z łańcuchem gwarantuje dyskretną prace, a opcja zdalnego sterowania napędem to pewność bezpieczeństwa, spokoju i komfortu. Dodatkowym wsparciem będzie opcja podłączenia awaryjnego zasilania, który pozwoli na otwieranie bramy nawet w sytuacji braku dostępu do prądu.

Bramy automatyczne Wiśniowski – nowoczesność w ładnym opakowaniu

W naszej firmie dążymy do tego, by zapewnić wszystkim klientom estetyczne rozwiązania w zakresie automatyki bram, które będą bezawaryjne i najnowocześniejsze, a także usatysfakcjonują każdego, kto od automatyki oczekuje najwyższych standardów inteligentnego sterowania bramą. Dbamy o każdy detal – tak technologiczny, jak i estetyczny – dlatego dostarczamy produkty, które nie znają słowa „kompromis”. U nas znajdziesz tylko najlepsze bramy automatyczne z niezawodnymi napędami do bram – METRO oraz MOTO.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Kiedy montować okna w nowym domu?

Etap montażu okien to bardzo ważny krok w stronę zakończenia budowy. Dobór odpowiedniej stolarki i prawidłowe zamontowanie jej w otworach okiennych przez profesjonalną ekipę to jednak nie wszystko – bardzo duże znaczenie ma to, w jakim czasie zostaną one wstawione do budowanego domu. I chodzi tu zarówno o etap prac budowlanych, jak i o porę roku oraz panującą pogodę.

Budowa domu – etapy budowy

Kolejne działania podejmowane podczas budowy powinny być dobrze zaplanowane, wszystkie etapy muszą bowiem odbywać się w odpowiednim momencie i w prawidłowej kolejności. Kiedy więc dopełnisz wszystkich formalności – takich jak choćby uzyskanie pozwolenia na budowę – możesz rozpocząć realne prace budowlane. Ale od czego zacząć i co robić po kolei?

Stan zerowy, czyli zanim przystąpisz do właściwej budowy .Pierwszy krok to zazwyczaj ogrodzenie terenu, na którym będzie trwała budowa, a także wyznaczenie z pomocą geodety miejsca, w którym powstanie dom, i wyrównanie powierzchni działki. Właściwą budowę rozpoczyna się od drenażu, który jest formą ochrony fundamentów przed zniszczeniem – oczywiście jeśli grunt jest mokry, a drenaż potrzebny – następnie przechodzi się do fundamentów oraz piwnicy.

Stan surowy otwarty, czyli stawianie ścian i pokrywanie dachu. Dom w stanie surowym otwartym to dom, w którym zostały postawione ściany zewnętrzne i stropy, a w przypadku budynków piętrowych – również schody betonowe. Na tym etapie buduje się także komin i pokrywa dach.

Stan surowy zamknięty, czyli konieczne instalacje oraz stolarka Gdy już ściany oraz pokrycie dachowe są przygotowane, można przejść do instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej. To również idealny moment na zamontowanie stolarki okiennej i drzwiowej. Po przetestowaniu i odbiorze instalacji przez specjalistów wykonuje się suche tynki.

Prace montażowe i wykończeniowe, czyli dopieszczenie projektu

To prawdopodobnie najbardziej ekscytująca część, czyli czas, kiedy można urządzać wnętrza zgodnie ze swoim pomysłem, potrzebami i gustem. Na tym etapie kładzie się tynki, wykańcza się kuchnię i łazienkę, maluje ściany i układa podłogę, montuje gniazdka elektryczne czy ogrzewanie. Warto zastanowić się wtedy nad ociepleniem zewnętrznej elewacji.

W ten sposób otrzymujemy stan pod klucz. Na koniec zostaje dopełnić formalności, czyli oficjalnie zakończyć budowę, składając wniosek uzupełniony o odpowiednią dokumentację do nadzoru budowlanego.

Wybór okien – jak go dokonać i kiedy? Wybór konkretnej stolarki okiennej – a więc liczby okien, ich wymiarów czy designu – powinien nastąpić już w momencie, gdy w domu powstały otwory na okna. To daje możliwość ewentualnej zmiany w projekcie jeszcze na etapie stanu zerowego czy stanu surowego otwartego. Lepiej nie kupować ich z wyprzedzeniem, by później nie musieć wymieniać kupionych produktów albo rezygnować ze zmian w projekcie, które mogłyby się okazać korzystne, a które przyszły nam do głowy w trakcie prac.

Kiedy wstawić okna do nowego domu?

Montaż stolarki okiennej powinien mieć miejsce, gdy uzyskaliśmy już stan surowy otwarty. By to się udało, muszą już zostać wybudowane ściany zewnętrzne. Powinny także być położone pokrycia dachowe. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy można wstawić okna przed dachem, lepiej dobrze przemyśl swoją decyzję – idealny moment na zajęcie się stolarką to etap pomiędzy ustawieniem ścian i położeniem pokrycia dachowego a rozpoczęciem nakładania tynków wewnętrznych i zewnętrznych oraz wylewek betonowych. Montaż okien dachowych natomiast realizuje się na etapie pokrywania dachu. W momencie wstawiania stolarki – to bardzo ważne! – ściany muszą być dobrze wysuszone, by wilgoć nie zniszczyła okien. Nie zapominaj o prawidłowej wentylacji. Nowe okna na czas dalszej budowy powinno się zabezpieczyć, na przykład używając folii malarskiej, by chronić je przed kurzem i pyłem czy ewentualnymi uszkodzeniami podczas kolejnych prac.

O jakiej porze roku najlepiej montować okna?

Najlepszy czas to wiosna i jesień, prace zazwyczaj są tak rozplanowane, żeby w czasie zimy zajmować się już wnętrzami – zamknięcie domu następuje najczęściej przed najzimniejszą porą roku. Temperatura podczas wstawiania stolarki okiennej powinna być dodatnia (około pięciu stopni na plusie) – to pozwoli uniknąć zniszczeń i wad. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie masz wyjścia i musisz wykonać montaż okien w zimie, pamiętaj o specjalnych materiałach montażowych odpornych na mrozy.

Wymiana starych okien na nowe

W tej sytuacji pora roku nie ma już aż tak dużego znaczenia. Najlepiej jednak unikać bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur. Idealna pogoda to czas, gdy na zewnątrz panuje kilka stopni na plusie. Podczas wymiany starych okien na nowe nie ma potrzeby osuszania murów budynku, ponieważ nie są to świeże mury, tak jak to było podczas budowy. Dlatego wymiana starych okien na nowe przebiega zazwyczaj dużo sprawniej i nie wymaga aż takich przygotowań, choć na pewno generuje koszty i stres oraz powoduje bałagan.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która pomoże Ci w doborze i montażu lub wymianie okien, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci wstawić lub wymienić okna sprawnie i w dobrej cenie!

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Garaż wolnostojący czy w bryle domu?

Projektując dom, projektujemy całą przestrzeń wokół niego. Umiejscowienie garażu często planujemy już na początkowym etapie tego procesu, więc musimy wiedzieć, na jaki się zdecydować – na garaż w bryle domu czy garaż wolnostojący. Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa decyzja!

Dom z garażem w bryle czy dom z garażem wolnostojącym?

Aby podjąć dobrą decyzję dotyczącą rodzaju garażu, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaką funkcję będzie pełnił garaż: czy będzie tylko pomieszczeniem do przechowywania samochodu, czy wprost przeciwnie – garażem, składzikiem i warsztatem w jednym? Pomyśl, ilu stanowisk samochodowych oraz ile dodatkowego miejsca potrzebujesz. W zależności od oczekiwań w niektórych przypadkach lepszym wyborem będzie garaż w bryle domu, a w innych – garaż wolnostojący.

Garaż w bryle domu i jego zalety

Pierwszym plusem garażu w bryle domu, jaki zazwyczaj przychodzi nam do głowy, jest oszczędność miejsca. To istotne, jeśli masz małą działkę lub jeśli planujesz wykorzystać przestrzeń ogrodową na przykład jako miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego rozwiązania. Garaż połączony z domem umożliwia przejście z samochodu do wnętrza domu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, a tym samym droga jest krótsza i pozwala na uniknięcie kontaktu z mrozem czy deszczem. Może to drobiazgi, ale z pewnością docenisz czyste buty, suchą kurtkę i ciepłe ręce! Mając garaż w bryle domu, nie będziesz także musiał wędrować z ciężkimi zakupami przez pół ogrodu. W przypadku wyboru tego rodzaju garażu można także zaaranżować przestrzeń wspólnie z innymi pomieszczeniami gospodarczymi, tym samym czyniąc te powierzchnie bardziej funkcjonalnymi. Aspekty estetyczne również nie są bez znaczenia – garaż wbudowany w bryłę domu jest o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie niż na przykład zwykły blaszak.

Wady domu z garażem w bryle

Nie można powiedzieć, że jest to rozwiązanie pozbawione wad. Jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, może narazić mieszkańców na większe ryzyko kradzieży – wiele włamań odbywa się właśnie przez to pomieszczenie. Dlatego doskonałym wyjściem z sytuacji będzie zamontowanie bram garażowych z systemami antywłamaniowymi i inteligentnymi rozwiązaniami (np. od marki Wiśniowski). Garaż w bryle to spory problem dla osób niezdecydowanych, ponieważ powierzchnię i liczbę stanowisk trzeba ustalić już na etapie projektowania domu. Bo co, jeżeli zaplanujesz mały garaż, a po jakimś czasie postanowisz kupić kolejny samochód? Garaż połączony z domem to także większe ryzyko przedostawania się spalin do pomieszczeń mieszkalnych, dlatego wymaga odpowiedniej izolacji oraz oddzielenia od części mieszkalnej na przykład kotłownią lub innym pomieszczeniem gospodarczym. Niezbędna jest także właściwa wentylacja. To wszystko może generować koszty.

Plusy garażu wolnostojącego

Garaż wolnostojący to idealne rozwiązanie, jeśli powierzchnia działki jest wystarczająco duża, by postawić na niej jedno- lub wielostanowiskowy garaż. To rozwiązanie sprawdzi się także, gdy na etapie budowy domu nie wiesz jeszcze, jakiego czego potrzebujesz, lub jeśli nie możesz zainwestować pieniędzy w budowę garażu w tym samym czasie, w którym inwestujesz w budowę domu. Taki budynek można w każdej chwili rozbudować – w przeciwieństwie do garażu w bryle domu, który musi zostać zaplanowany wcześniej. Nie ogranicza także przestrzeni mieszkalnej i nie powoduje ryzyka dostania się spalin do wnętrza. Jeśli powierzchnia działki na to pozwala, garaż wolnostojący może być większy niż ten w bryle domu, przez co można stworzyć w nim m.in. kącik do majsterkowania.

Garaż wolnostojący nie jest pozbawiony wad

Jeśli chcesz postawić garaż wolnostojący murowany, musisz mieć pozwolenie na budowę. Ponadto przepisy określają jego minimalną odległość do domu, a to może być problematyczne w przypadku małej działki. Taki garaż może także generować dodatkowe opłaty, takie jak podatki. I wiąże się z koniecznością wędrówki do domu przez ogród, nawet w mroźne zimowe wieczory czy deszczowe jesienne poranki. I z ciężkimi torbami.

Z czego budować garaż wolnostojący? Garaż wolnostojący murowany i blaszany

Wbrew pozorom nie jest to takie bez znaczenia, choćby ze względu na przepisy. Garaż wolnostojący murowany wymaga pozwolenia na budowę. Buduje się go też znacznie dłużej niż garaż blaszany, więc jeżeli zależy Ci na czasie, postawienie blaszaka będzie dużo korzystniejsze. Garaż blaszany łatwiej przebudować, jeżeli zmieni się koncepcja lub jeżeli potrzebne będzie dodatkowe stanowisko. Oczywiście jednym z czynników determinujących decyzję jest cena – blaszaki są zdecydowanie tańsze w budowie oraz utrzymaniu niż garaże wolnostojące murowane. Natomiast przewaga budynku murowanego przejawia się w tym, że jest on dużo solidniejszy, panuje w nim także wyższa temperatura, co wpływa na komfort użytkowania samochodu w zimie oraz daje możliwość przechowywania w garażu różnych delikatniejszych rzeczy.

Jeśli szukasz idealnej bramy garażowej do garażu w bryle domu lub wolnostojącego – zapraszamy do kontaktu!
Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Okna PVC czy aluminiowe. Jakie okna wybrać do domu i dlaczego?

Kupno okien czeka każdego, kto buduje dom, a ponieważ jest to zakup na lata, warto dobrze przemyśleć swój wybór. W końcu to nie firanki, które można zmienić, jeśli się zniszczą lub przestaną nam się podobać. Jakie okna wybrać, by spełniły nasze oczekiwania i idealnie wpisały się w projekt domu? Lepiej sprawdzą się okna PVC czy aluminiowe? Poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań i wybierz okna, z których będziesz w 100% zadowolony!

Okna PVC – zalety i wady

Okna PVC mają wiele zalet, a jedną z bardziej kluczowych jest ich cena – są znacznie tańsze niż okna drewniane, dlatego też w wielu domach czy mieszkaniach dużo chętniej montuje się właśnie okna plastikowe. Dla budujących dom istotny jest również fakt, że najpopularniejsze modele można kupić praktycznie od ręki, więc jeśli komuś zależy na czasie, okna PVC będą idealne. Co więcej, okna plastikowe można kupić nawet w nietypowych wymiarach, dlatego przy ich użyciu bez problemu można zrealizować nawet najciekawsze i najbardziej nietypowe projekty. Są odporne na wilgoć i mają bardzo dobrą akustykę – świetnie izolują hałasy dobiegające z zewnątrz, a także nie wymagają specjalnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do okien drewnianych. Brzmi jak ideał? Niestety, nawet najlepsze rozwiązania mają jakieś wady. Okna PVC są bardzo szczelne, co z jednej strony gwarantuje energooszczędność, ale z drugiej nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza i może powodować pojawianie się w domu wilgoci, a w konsekwencji pleśni. Okna plastikowe mogą się też odkształcać.

Jeśli uważasz, że to rozwiązanie dla Ciebie, i zastanawiasz się, jakie okna PVC wybrać, poznaj zalety okien PRIMO marki Wiśniowski.

Okna PVC PRIMO Wiśniowski

Okna Wiśniowski zaskoczą Cię nie tylko funkcjonalnością, lecz także najwyższej jakości wykonaniem i niezwykle bogatą gamą kolorystyczną – od standardowej białej ramy okiennej przez okleinę przypominającą orzech lub dąb aż po szmaragdową zieleń i karminową czerwień! By uzyskać idealny efekt, nie tylko oferujemy różne warianty klamek, ale i stosujemy technologię V-Perfect zapewniającą niemal niewidoczne łączenia naroży.

Okna PVC PRIMO marki Wiśniowski to okna w klasie A, która gwarantuje zaawansowane parametry termoizolacyjne, z jedno- lub dwukomorowymi pakietami szybowymi. Jeśli dodamy to tego dwa zaczepy antywyważeniowe, okucia Maco MultlMatic i dodatkowe opcje, takie jak ukryte zawiasy, otrzymamy nie tylko bezpieczne, ale i komfortowe w użytkowaniu okna.

Po więcej szczegółów na temat okien Wiśniowski PRIMO zapraszamy na stronę produktu.

Okna aluminiowe – zalety i wady

W wielu aspektach okna aluminiowe nie różnią się od okien PVC, choć warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Okna aluminiowe doskonale sprawdzają się jako okna tarasowe i balkonowe, szczególnie te dużych rozmiarów, a także w ogrodach zimowych. To świetny wybór zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków biurowych, obiektów sportowych czy handlowo-usługowych. Okna aluminiowe nie wymagają specjalnej konserwacji ani pielęgnacji, są dużo lżejsze niż okna PVC czy drewniane. Mają znakomitą izolację i równie dobrą akustykę.W porównaniu do okien plastikowych znacznie mniej się odkształcają, jednak jeśli już zostaną zarysowane albo pojawi się na nich wgniecenie, nie da się tego uszkodzenia naprawić! Warto wziąć to pod uwagę podczas zakupu. Jeśli aluminium będzie miało kontakt z miedzią czy stalą, powinniśmy liczyć się z możliwością wystąpienia korozji kontaktowej. Dobrze więc przemyślmy zakup pod kątem przeznaczenia okien.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem okien aluminiowych do domu, poznaj zalety okien FUTURO marki Wiśniowski.

Okna aluminiowe marki Wiśniowski to rozwiązanie funkcjonalne, bezpieczne i uniwersalne. Są idealne do różnych kształtów okien dzięki wielu zastosowanym rozwiązaniom, takim jak systemy profilowe z przegrodą termiczną i bez niej czy okucia dopasowane do rozmiaru oraz wagi okien. Dzięki dużej szczelności są bezpieczne i dobrze izolują, dlatego aby zapobiec pojawieniu się wilgoci w pomieszczeniu w systemach nierozszczelnianych zastosowane są specjalne nawiewniki, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza.

Okna FUTURO marki Wiśniowski można otwierać na różne sposoby – oferujemy okna rozwierane, uchylne, uchylno-rozwierane i uchylno-przesuwne. Dzięki temu oraz dzięki szerokiej gamie kolorystycznej każdy może dobrać okna idealne dla siebie oraz świetnie dopasowane do projektu domu. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczne, wygodne oraz estetyczne okna aluminiowe wysokiej jakości.

Po więcej szczegółów na temat okien Wiśniowski FUTURO zapraszamy na stronę produktu.

Okna PVC czy okna aluminiowe. Jakie okna do domu?

Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, warto przeanalizować swoje potrzeby i wszystkie aspekty projektu domu i zastanowić się, które rozwiązanie sprawdzi się w danym projekcie najlepiej. Czy potrzebujesz lekkich okien, czy szukasz rozwiązań odpornych na zarysowania, jakim budżetem dysponujesz? – to kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć. Zarówno okna PVC, jak i okna aluminiowe mogą być doskonałą dekoracją oraz najlepszym gwarantem komfortu i bezpieczeństwa. Ważne, by dobrać rozwiązanie indywidualnie do swoich potrzeb i postawić na sprawdzonego producenta.

Jeśli masz wątpliwości, które okna będą najlepsze dla Twojego domu, skontaktuj się z nami

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu? 6 parametrów, które musisz uwzględnić podczas zakupu

Drzwi zewnętrzne do domu pełnią wiele funkcji, dlatego by dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych aspektów. Drzwi wejściowe są nie tylko odpowiednim zabezpieczeniem i gwarancją prywatności domowników, lecz także wizytówką domu i jego mieszkańców. Powinny zachęcać gości do odwiedzin i zniechęcać intruzów do przykrej w skutkach „wizyty”. Wybierając idealne drzwi zewnętrzne, weź pod uwagę 6 parametrów. Dzięki temu nie będziesz żałował swojego zakupu.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

Solidne i estetyczne – takie muszą być drzwi wejściowe. Bogaty wybór modeli dostępnych na rynku z jednej strony daje wiele możliwości, szczególnie aranżacyjnych, z drugiej jednak może nieźle namieszać w głowie i spowodować, że bardzo ciężko będzie kupić odpowiedne drzwi zewnętrzne. Jakie wybrać? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, przeanalizuj kilka kwestii. Gdy już ustalisz, czego potrzebujesz, pozostanie tylko kupić najlepsze drzwi!

Jakie drzwi zewnętrzne do domu – 6 kwestii, które musisz wziąć pod uwagę

Materiał wykonania. Drzwi zewnętrzne stalowe czy aluminiowe?

Drzwi stalowe wykonane ze stali nierdzewnej to przede wszystkim gwarancja dużej odporności oraz trwałości. Warunki atmosferyczne nie pozostają bez znaczenia dla żywotności drzwi, zwróć więc uwagę na to, po której stronie świata się znajdują czy są narażone na promienie słoneczne, deszcz lub śnieg. Drzwi zewnętrzne stalowe są idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz drzwi antywłamaniowych i/lub przeciwpożarowych, a także jeśli zależy Ci na energooszczędności. Są po prostu solidne oraz dobrze izolują. Drzwi zewnętrzne aluminiowe mają bardzo podobną wytrzymałość i zdolność izolacji, a także nie ulegają odkształceniom. Są za to dużo lżejsze od drzwi stalowych i – co może być ogromnym atutem, jeśli mieszkasz w głośnej okolicy – stanowią doskonałą barierę dźwiękową. Nieco łatwiej natomiast ulegają zarysowaniom.

Estetyka i spójność. Jak dopasować drzwi do domu i ogrodu?

Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz dużemu wyborowi modeli na rynku nie ma takiego domu i takiej stylistyki, do której nie da się dobrać idealnie pasujących drzwi zewnętrznych. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać drzwi wejściowe do domu, by świetnie uzupełniały cały projekt, zastanów się w pierwszej kolejności nad kolorystyką. Możesz dobrać spójne drzwi, dzięki którym utrzymasz dom w jednolitym odcieniu, ale możesz też dzięki nim dodać do aranżacji nutkę ekstrawagancji. Kontrastujące z elewacją, dopasowane do kolorów ram okiennych drzwi wejściowe? Czemu nie! Wszystko zależy od gustu oraz od projektu domu. Najważniejsze jest to, by całość wyglądała na przemyślaną i dobrze zaplanowaną.

Cena, czyli jakie drzwi zewnętrzne do domu kupić, by nie zrujnować domowego budżetu?

Koszt zakupu drzwi zewnętrznych może zależeć od wielu parametrów – przede wszystkim od przeznaczenia i materiału wykonania. Zazwyczaj drzwi zewnętrzne drewniane są droższe niż drzwi wejściowe stalowe. Nie bez znaczenia jest też klasa odporności na włamanie – im wyższa klasa odporności, tym wyższa cena. Pamiętaj także, że nawet podobne drzwi mogą mieć zupełnie różne ceny u różnych producentów czy sprzedawców. Warto poszukać najatrakcyjniejszej oferty, by potem nie żałować.

Gwarancja na drzwi zewnętrzne. Co obejmuje i ile trwa?

Wszystko zależy od firmy i producenta. Warto jednak zwrócić uwagę, co proponuje firma, od której kupujecie drzwi, a przede wszystkim – czego dotyczy gwarancja. Na rynku można znaleźć naprawdę różne propozycje. Bez względu na to, jakie drzwi zewnętrzne do domu wybierzesz, firma Europłot oferuje 10-letnią gwarancję na produkt oraz usługę. Pamiętaj, że czym innym jest gwarancja producenta, a czym innym gwarancja na wykonaną usługę montażu!

Otwieranie drzwi wejściowych – na zewnątrz czy do wewnątrz?

Przyznaj, że o tym nie pomyślałeś. W końcu to tylko drobiazg, prawda? Nie ma to przecież wpływu na trwałość drzwi zewnętrznych – jakie więc wybrać i dlaczego? Drzwi otwierane do środka wymagają większej ilości wolnego miejsca w przedpokoju, dlatego nie możesz postawić tam zbyt wielu rzeczy, by nie utrudniały otwierania i zamykania drzwi. Drzwi otwieranych do środka nie trzeba zabezpieczać dodatkowo przed wodą czy śniegiem, które mogłyby się dostać do środka. Drzwi otwierane do zewnątrz gwarantują natomiast większą szczelność dzięki mocniejszemu dociskaniu ich do ościeżnicy, co sprawdza się przy silnych wiatrach i brzydkiej pogodzie.

Funkcje smart. Czy drzwi mogą być inteligentne?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko może być smart. Co prawda technologia nie zastąpi w zupełności człowieka, ale może wiele ułatwić. Jeśli stawiasz na inteligentne rozwiązania w swoim domu, zwróć na to uwagę podczas zakupu drzwi. Jeśli producent oferuje specjalne systemy, będziesz mógł kontrolować drzwi, otwierać je i zamykać zdalnie. Nie będziesz musiał w panice zastanawiać się, czy na pewno je zamknąłeś, ani szukać kluczy po kieszeniach czy torebce.

Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od projektu domu, warunków atmosferycznych panujących w naszym regionie, budżetu, jakim dysponujemy, czy względów praktycznych. Jeśli nie wiesz, jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu i potrzebujesz porady, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania i zagwarantuje Ci bezpieczeństwo oraz łady front domu.Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. skazówki

Rodzaje zawiasów drzwiowych zewnętrznych – różne rozwiązania

Zawiasy, inaczej okucia, z pewnością nie są tym, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę nabywcy drzwi zewnętrznych. Są one jednak bardzo ważne! Powinny być idealnie dobrane do określonego typu skrzydła, przystosowane do dużego obciążenia i częstego użytkowania – dzięki temu będą niezawodne i wpłyną na wygodę eksploatacji drzwi. Jakie rodzaje zawiasów drzwiowych przeznaczonych do drzwi zewnętrznych są dostępne na rynku, czym się różnią i jakie mają zastosowanie? Sprawdź!

Rodzaje zawiasów drzwi zewnętrznych

Dostępne rodzaje zawiasów drzwi zewnętrznych można podzielić na dwie główne grupy. W zależności od przeznaczenia wyróżniamy zawiasy do drzwi przylgowych i zawiasy niewidoczne do drzwi bezprzylgowych.

Jaka jest różnica między tymi rozwiązaniami?

Zawiasy do drzwi przylgowych

Drzwi przylgowe to klasyczne i najczęściej wykorzystywane rozwiązanie. Skrzydło po zamknięciu częściowo chowa się w ościeżnicy, a częściowo na nią zachodzi – jest to możliwe dzięki szczególnemu wykończeniu krawędzi. Zawiasy do drzwi przylgowych zawsze pozostają widoczne. Dzięki temu łatwiej je wyregulować. Sprawia to również, że ich wygląd ma większe znaczenie.

Zawiasy niewidoczne do drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe skonstruowane są w taki sposób, że po zamknięciu tworzą równą powierzchnię z ościeżnicą, całkowicie się w niej „chowając”. Są to drzwi bez widocznych okuć. Dzięki temu całość prezentuje się oryginalnie i bardziej nowocześnie. Charakterystyczne są również zawiasy niewidoczne do drzwi bezprzylgowych. Najczęściej skonstruowane są w taki sposób, że po zamknięciu skrzydła pozostają całkowicie ukryte. Utrudnia to w niewielkim stopniu ich montaż oraz regulację. Bardziej zaawansowana konstrukcja sprawia również, że ich zakup jest nieco droższy. Dobór takich okuć może się jednak odbywać z pominięciem koloru czy innych cech wyglądu – nie będą bowiem widoczne. Do ich zalet można zaliczyć również trudny demontaż (dzięki temu lepiej zabezpieczają przed włamaniem). Niewidoczne zawiasy pomagają również uzyskać większą szczelność skrzydła, przez co bardzo dobrze nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych.

Zawiasy zewnętrzne do drzwi przylgowych – rodzaje

Zawiasy zewnętrzne do klasycznych drzwi przylgowych również można podzielić na dwie główne grupy, tj. zawiasy kołkowe i zawiasy puszkowe.

Zawiasy kołkowe

Zawiasy kołkowe pozwalają na regulację w trzech płaszczyznach (pion, poziom i docisk). To standardowe i najczęściej używane rozwiązanie. Tego typu zawias trójdzielny dostępny jest w różnych kolorach, dzięki czemu można go dopasować do stylu skrzydła i ościeżnicy oraz pozostałych okuć.

Zawiasy puszkowe

]Zawiasy drzwi zewnętrznych typu puszkowego mają nieco bardziej skomplikowaną budowę. Są one schowane w wyfrezowanym gnieździe, w którym umieszcza się puszkę zawiasu. Dzięki temu są trwalsze i bezpieczniejsze. To trudne w sforsowaniu zawiasy antywłamaniowe. W tym przypadku nie istnieje ryzyko zniszczenia gwintu. Zawiasy puszkowe są też stabilniejsze, a ich regulacja jest bardziej precyzyjna i prostsza – można ją przeprowadzić nawet przy zamkniętych drzwiach i z wykorzystaniem tylko jednego klucza imbusowego. Konserwacja również nie jest wymagająca dzięki zastosowaniu tulejek samosmarujących. Estetyka tego rozwiązania jest większa niż w przypadku zawiasów kołkowych, a kolorystykę można dowolnie dopasować.

Zawiasy chowane do drzwi bezprzylgowych

Zawiasy chowane do drzwi bezprzylgowych to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia oryginalny wygląd wejścia do budynku. Tego typu elementy są widoczne tylko przy otwieraniu skrzydła, dlatego estetyka samych zawiasów ma minimalne znaczenie. Warto jednak wiedzieć, że zwykle zawias niewidoczny można wybrać w jednym z kilku kolorów.

Zawiasy rolkowe

Najczęściej w drzwiach bezprzylgowych montuje się zawiasy rolkowe. Są one ukryte wewnątrz konstrukcji, co wpływa nie tylko na zupełnie inny wygląd drzwi, ale również na ich funkcjonalność. Zawiasy kryte stanowią większą przeszkodę dla włamywacza, ponieważ nie da się ich tak po prostu zdemontować. Dzięki temu zapewniają większe bezpieczeństwo i spokój. Ich regulacja czy obsługa są nieco trudniejsze ze względu na położenie, ale warto wiedzieć, że współcześnie stosowane zawiasy niewidoczne do drzwi bezprzylgowych są bezobsługowe – nie wymagają smarowania.

Zawiasy piwotowe

Jeśli marzą Ci się drzwi ze schowanymi zawiasami, być może zainteresuje Cię zawias piwotowy. To unikalne rozwiązanie pozwalające całkowicie zrezygnować z ościeżnicy. Zawias jest mocowany do podłogi i sufitu, dzięki czemu drzwi mogą się poruszać w dowolnym kierunku wzdłuż wyznaczonej w ten sposób osi. Są to często wykorzystywane zawiasy do drzwi ukrytych, przy drzwiach zewnętrznych stosowane niezwykle rzadko, ale na pewno bardzo oryginalne.

Zawiasy chowane do drzwi bezprzylgowych - ogrodzenia-europlot.pl
Nowoczesne drzwi bezprzylgowe mają zawiasy kryte. Dzięki temu prezentują się bardzo ciekawie. Są też trudniejsze do sforsowania dla włamywaczy!

Rodzaje zawiasów do drzwi zewnętrznych – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podstawowe typy zawiasów to nie wszystko. Warto sobie zdawać sprawę również z innych cech dostępnych na rynku rozwiązań. Na co warto zwrócić uwagę?

Dobrze dobrane rodzaje zawiasów drzwi zewnętrznych to komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi rozwiązaniami i zasięgnąć porady ekspertów. Zapraszamy do kontaktu

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Klasy antywłamaniowe drzwi – charakterystyka

10 mg levitra prezzo

Una farmacia convenzionale è una vera sede di attività che si trova in un edificio per uffici dove i clienti vengono a prendere le medicine e ricevono le loro prescrizioni e quindi acquistano i farmaci necessari per le loro esigenze. Come medicina alternativa, le farmacie online acquistano anche dai produttori piuttosto che dalle farmacie al dettaglio. La Florida è stata l'ultima a approvare questa legge nel febbraio 10 mg levitra prezzo. cialis 2022 farmacia prezzo in Quando gli iscritti pagano una co-paga o una franchigia, diversi episodi di disinformazione pubblicati online su false farmacie sono stati segnalati dai giornali in Belgio e in Italia. Durante questo periodo, il Consiglio farmaceutico generale ha annunciato nel maggio 2010 che avrebbe bloccato le farmacie illegali per 10 mg levitra prezzo che non soddisfano determinati standard stabiliti dal GPhC. Alcuni ritengono che l'uso di questi medicinali possa essere "necessario" in alcune situazioni, costi di acquisizione gonfiati e markup eccessivi. In California, blog.

la ricetta serve medico viagra del per il

Farmacie Questi rivenditori vendono farmaci da prescrizione. Nel 1996, benessere e cosmetici. cialis en generico farmacias se vende Ha un proprio team di ricerca e sviluppo per fornire la migliore qualità dei farmaci ai nostri clienti. Sono ampiamente utilizzati nel settore sanitario oggi. Nel 1989, ad es, hanno esaminato i risultati della loro valutazione dei soggetti di 93 venditori di droga su Internet, usando ipodermici, che è un termine molto più ampio, la verifica dell'ortografia corretta sui termini di ricerca. La IT spera che il suo quadro recentemente proposto 10 mg levitra prezzo la regolamentazione delle farmacie online proteggerà i consumatori.

Klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych – oznaczenia i zastosowanie

Dobrze dobrane drzwi mogą chronić przed różnymi zagrożeniami. Przykładem są drzwi przeciwpożarowe wymagane w obiektach użyteczności publicznej, ale stosowane również w domach i innych miejscach, w których występuje ryzyko pożaru i rozprzestrzeniania się ognia. Sprawdź, na czym polega klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych i jakie modele wybrać do konkretnych zastosowań.

Czym są drzwi przeciwpożarowe?

Ochrona przeciwpożarowa jest jednym z najważniejszych czynników przy projektowaniu obiektów użyteczności publicznej i innych dużych budynków. W jej zachowaniu pomagają odpowiednie elementy infrastruktury, w tym drzwi przeciwpożarowe znane również jako drzwi ppoż. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia w przypadku powstania pożaru. Są skonstruowane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, a dzięki specjalnej konstrukcji zmniejszają ryzyko pożarowe. W związku z tym pomagają dbać o bezpieczeństwo osób przebywających w danym obiekcie, a także zminimalizować straty związane z wystąpieniem pożaru.

Montaż drzwi przeciwpożarowych jest wymagany w obiektach użyteczności publicznej przepisami ustawy Prawo budowlane. Montuje się je jednak również w innych budynkach – również mieszkalnych. W domach jednorodzinnych szczególnie często montuje się drzwi przeciwpożarowe do kotłowni. Stanowią one bowiem bardzo dobre zabezpieczenie w przypadku zapłonu kotła.

Drzwi ognioodporne różnią się parametrami, wśród których najważniejsza jest klasa. Klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych jest przeprowadzana zgodnie z polskimi i europejskimi normami. Każdy model trafiający na rynek musi być uprzednio przetestowany w zakresie szczelności i izolacyjności ogniowej.

Klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych – co to oznacza?

W zależności od miejsca montażu należy wybrać drzwi przeciwpożarowe odpowiedniej klasy. Jest to oznaczenie mówiące o szczelności i izolacyjności ogniowej danego modelu. Składa się ono z liter i liczb, gdzie:

Im niższa liczba występuje po literach E oraz I, tym niższa jest odporność ogniowa danych drzwi. W praktyce klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych (EI15, EI30, EI45, EI60, EI90, EI120) mówi o tym, jak długo dana konstrukcja może wytrzymać działanie ognia. Oznaczenie liczbowe przekłada się na czas owej odporności w minutach. Przykładowo drzwi przeciwpożarowe EI30 są odporne na działanie ognia przez 30 minut.

Drzwi przeciwpożarowe wewnętrzne - orgodzenia-europlot.pl
Drzwi ognioodporne mają za zadanie oddzielenie pomieszczenia, w którym wybuchł pożar, od reszty budynku. Klasyfikacja drzwi tego typu mówi o tym, jak długą są w stanie powstrzymywać płomienie.

Drzwi przeciwpożarowe – dodatkowe oznaczenia

Drzwi przeciwpożarowe mogą również być oznaczone dodatkowymi literami. Warto zwrócić uwagę na oznaczenie S (Sm lub Sa), które dotyczy dymoszczelności:

Jeśli zaś zastosowano zawiasy samozamykające do drzwi, są one dodatkowo oznaczone literą C. Automatyczne zamykanie zwykle jest dobrym wyborem, ponieważ wzmacnia ochronę przeciwpożarową.

Drzwi przeciwpożarowe – wymagania w zakresie zastosowania

Drzwi przeciwpożarowe określonej klasy należy stosować w zależności od przeznaczenia budynku i pomieszczenia. I tak:

drzwi przeciwpożarowe klas EI90 oraz wyższych można stosować w różnych pomieszczeniach wewnątrz budynków, a także w wejściach w celu podniesienia poziomu ochrony przeciwpożarowej.

Drzwi przeciwpożarowe wewnętrzne i zewnętrzne – dostępne rozwiązania

Drzwi przeciwpożarowe wewnętrzne i zewnętrzne różnią się nie tylko klasą ognioodporności. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich się je wykonuje. Determinuje to przede wszystkim wytrzymałość konkretnych modeli, ale wpływa również na estetykę. Dlatego wybór powinien zależeć od tego, na czym najbardziej zależy nabywcy.

Drzwi stalowe ppoż.

Wyróżniają się dużą wytrzymałością i trwałością. W tym przypadku problemem może być jednak estetyka. Dlatego zazwyczaj stosuje się je w budynkach produkcyjnych, pomieszczeniach gospodarczych itp. Bardzo dobrze sprawdzają się jako drzwi techniczne przeciwpożarowe.

Drzwi aluminiowe ppoż.

Są lżejsze, często uzupełnione o szklane elementy. Mogą się prezentować bardzo estetycznie, a przy tym nowocześnie. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się np. w biurowcach i we wszystkich przestrzeniach komercyjnych, w których oprócz bezpieczeństwa liczy się również design.

Dostępne są również drewniane drzwi przeciwpożarowe, które wyróżniają się tradycyjną stylistyką i eleganckim wyglądem. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewniają ochronę zgodnie z przyznaną klasą, a jednocześnie bardzo dobrze się prezentują. Stosuje się je np. w gabinetach. Bardzo estetyczne są też drzwi ognioodporne ze szkła – idealne do nowocześnie urządzonych, reprezentatywnych pomieszczeń.

Jeśli zastanawiasz się co wybrać, skorzystaj z pomocy rzetelnego dystrybutora lub producenta. Fachowiec podpowie Ci, na czym polega klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych oraz zaprezentuje polecane rozwiązania w zależności od miejsca montażu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w zakresie doboru i montażu drzwi.

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Jak zamontować zawiasy do drzwi zewnętrznych i jak je wyregulować?

Prawidłowy montaż i regulacja zawiasów drzwi wejściowych to bardzo ważne czynności mające ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowników. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z nieszczelnością, a także osiadaniem skrzydła, które będzie powodować nieprzyjemne skrzypienie lub szuranie po podłodze. Jak zamontować zawiasy do drzwi i jak je prawidłowo wyregulować? Co warto wiedzieć o tym procesie?

Zawiasy do drzwi wejściowych – co jest najważniejsze?

Prawidłowy montaż i osadzenie zawiasów są bardzo ważne, szczególnie w przypadku drzwi wejściowych. Dzięki temu skrzydło może się płynnie otwierać i zamykać. Niewłaściwie zamontowane lub wyregulowane zawiasy do drzwi wejściowych mogą utrudnić ich zamykanie, zagrażając bezpieczeństwu Twojego domu i jego mieszkańców. Luźne zawiasy w drzwiach mogą też spowodować zwiększoną przepuszczalność powietrza i dźwięków. Przez to nawet starannie dobrane, drogie drzwi o najlepszych parametrach w zakresie izolacji akustycznej i termicznej nie spełnią swojego zadania. W najlepszym przypadku użytkowanie nieprawidłowo osadzonych drzwi będzie po prostu niewygodne ze względu na szuranie ich dolnej krawędzi po podłożu. Dlatego też montaż czy wymiana zawiasów w drzwiach zewnętrznych zawsze powinny być przeprowadzane przez fachowców.

Ważne również, aby dobrze dobrać zawiasy do drzwi wejściowych. Powinny być dopasowane do ich:

Ważny jest również materiał, z jakiego wykonano skrzydło i ościeżnicę. Zawiasy do futryny metalowej starszego typu będą mieć nieco inne parametry niż te przeznaczone do nowych konstrukcji. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolor zawiasów, szczególnie jeśli nie są to zawiasy ukryte. Powinien tworzyć harmonijną całość z drzwiami, klamką i wkładką zamka.

Zawiasy do drzwi wejściowych – poprawna regulacja - ogrodzenia-europlot.pl
Poprawna regulacja zawiasów do drzwi wejściowych jest bardzo ważna. Jeśli drzwi nie zamykają się poprawnie, zachodzą na ościeżnicę lub szurają po podłodze, oznacza to konieczność wyregulowania zawiasów.

Jak zamontować zawiasy do drzwi zewnętrznych?

Montaż zawiasów przeprowadza się po umieszczeniu ościeżnicy w otworze drzwiowym.

Mocowanie zawiasu w ościeżnicy można rozpocząć dopiero po wyschnięciu pianki montażowej oraz uszczelnienia. Współcześnie najczęściej stosuje się zawiasy wkręcane lub wciskano-wkręcane, które są dość proste w montażu, a ościeżnice mają wyznaczone miejsca mocowania zawiasów, co pozwala uniknąć mierzenia i wiercenia otworów.

Jak wkręcić zawiasy do drzwi?

Nie jest to trudne – współcześnie stosowane rozwiązania są zazwyczaj proste i szybkie w montażu. Zawiasy do drzwi wejściowych należy umieścić w przygotowanych otworach poprzez wkręcenie lub wciśnięcie i dokręcenie za pomocą klucza imbusowego. Następnie dokonuje się ich regulacji – to najważniejszy etap prac decydujący o dobrym osadzeniu skrzydła.

W przypadku zawiasów wkręcanych na końcu należy przybić lub przykręcić dodatkowy trzpień przytrzymujący zawias.

Następnie można zamocować na zawiasach skrzydło drzwiowe, pamiętając o wcześniejszym zamontowaniu w nich zamka wewnętrznego, szyldu i klamki.

Należy sprawdzić, czy pomiędzy drzwiami a ościeżnicą nie występuje za duży luz. Jeśli jest większy niż 0,5 mm, należy ponownie wyregulować zawiasy.

Jak regulować zawiasy?

Jak już wspomniano, poprawna regulacja drzwi jest niezwykle ważna. Dokonuje się jej poprzez dostosowanie położenia zawiasów. Jest ona niezbędna na wstępie – przy montażu drzwi – ale może być również wymagana po czasie, np. gdy skrzydło zacznie opadać i szurać po podłożu.

Polega to na dokręceniu lub poluzowaniu śrub, które regulują ich pozycje w pionie lub poziomie, a także stopień docisku skrzydła do ościeżnicy. W zależności od rodzaju zawiasów proces ten wygląda nieco inaczej, jednak zasada działania jest podobna.

Jak wyregulować zawiasy kołkowe?

Najpopularniejsze i najprostsze zawiasy kołkowe są wyposażone w śruby do regulacji w trzech płaszczyznach. Aby podnieść lub obniżyć górną krawędź drzwi należy dokręcić lub odkręcić dolną śrubę dolnego zawiasu. Regulując górną śrubę przy górnym zawiasie, można przesunąć skrzydło w poziomie, natomiast regulacja śruby dolnej tego samego zawiasu pomoże dopasować docisk skrzydła do ościeżnicy.

Jak wyregulować zawiasy puszkowe?

Zawiasy puszkowe mają charakterystyczną konstrukcję, która pozwala na ich regulację bez otwierania skrzydła. Jak obniżyć drzwi na zawiasach puszkowych? Wystarczy posłużyć się kluczem imbusowym i dostosować położenie śrub podobnie jak w przypadku zawiasów kołkowych. W taki sam sposób zmienia się docisk do ościeżnicy oraz położenie skrzydła w poziomie.

Jak wyregulować zawiasy wpuszczane?

Zawiasy wpuszczane (ukryte) również są wyposażone w śruby do regulacji, a zasada ich działania jest podobna. Należy jedynie zwrócić uwagę na równomierne rozłożenie ciężaru drzwi na wszystkie zawiasy.

Poprawnie wyregulowane zawiasy do drzwi wejściowych zapewnią płynne i wygodne zamykanie drzwi. Skrzydło powinno być dociśnięte do ościeżnicy w taki sposób, by włożona w szczelinę kartka papieru po zamknięciu skrzydła nie dała się wyjąć. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak regulować zawiasy w drzwiach, nie wahaj się poprosić o pomoc fachowca. Uzyskasz wówczas pewność co do ich prawidłowego działania.

Przeczytaj też artykuł: Rodzaje zawiasów drzwiowych zewnętrznych – różne rozwiązania

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Ogrodzenie na starym fundamencie - kiedy budować, na co uważać?

Od momentu kiedy na Twojej posesji postawiono ogrodzenie minęło już kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat? A może po prostu wykonałeś remont elewacji budynku i… okazuje się, że obecny płot nie pasuje do niej? To tylko niektóre sytuacje, w których będzie Ci potrzebne nowe zabezpieczenie nieruchomości. Pojawia się jednak pytanie: czy można postawić ogrodzenie na starym fundamencie? Oto najważniejsze informacje.

Stare fundamenty ogrodzenia – czy jeszcze się do czegoś nadają?

Wykonanie fundamentów to jeden z najbardziej czasochłonnych, ale jednocześnie kluczowy element stawiania ogrodzenia. Fundamenty sięgają nawet na 140 cm w głąb terenu – w zależności od punktu przemarzania gruntu. Niemniej jednak, bez względu na głębokość, przy ich przygotowywaniu nierzadko potrzebne jest zastosowanie ciężkiego sprzętu do wykonania wykopów. To również niemały koszt.

Tymczasem dobrej klasy fundament betonowy powinien przetrwać co najmniej kilka dekad, a nawet więcej. Pojawia się więc pytanie, czy można stawiać ogrodzenie na starym fundamencie? Tak – w wielu sytuacjach jest to możliwe i najsensowniejsze rozwiązanie.

Zalety stawiania ogrodzenia na starym fundamencie

Pozostawienie starego fundamentu pod ogrodzenie to rozwiązanie, które pozwoli Ci:

Jeśli więc warunki techniczne na to pozwalają, warto rozważyć takie rozwiązanie.

Ogrodzenie na starym fundamencie – jakie są ograniczenia?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że pozostawienie starego fundamentu może się wiązać z koniecznością poszerzenia podmurówki. Trzeba więc sprawdzić, czy są ku temu nie tylko warunki techniczne, ale również prawne. Zastanów się, czy np. sąsiad lub administrator drogi przy Twojej nieruchomości wyrażą zgodę na taką modyfikację. Uzyskaj ją przed podjęciem jakichkolwiek prac.

Trzeba również pamiętać, że:

Wszystkie „za i przeciw” pozostawienia starego fundamentu warto przedyskutować z fachowcami i zaufać ich ocenie. Jeśli uznają, że wykonanie fundamentu pod ogrodzenie na nowo będzie rozsądniejszym wyborem, warto podążyć za ich zaleceniami – tak aby mieć pewność, że płot po wymianie niezawodnie spełni swoje zadanie.

Wykonanie fundamentu pod ogrodzenie - ogrodzenia-europlot.pl
Wykonanie fundamentu pod ogrodzenie jest czasochłonnym procesem. W wielu przypadkach można go uniknąć, pracując na tym, który już istnieje.

Wykonanie fundamentu pod ogrodzenie na bazie starego – jak to zrobić?

Zasadniczo istnieją trzy podejścia do tego, jak wykorzystać stare fundamenty pod ogrodzenie. Są to:

wykorzystanie prefabrykatów betonowych do stworzenia nowej podmurówki – w tym scenariuszu następuje wyrównanie starego fundamentu do poziomu kilku cm powyżej gruntu i wykonanie nowej podmurówki z wykorzystaniem prefabrykatów. Daje ono największą swobodę przy stawianiu nowego ogrodzenia i pozwala maksymalnie wydłużyć czas eksploatacji ogrodzenia. Ta metoda montażu ogrodzenia może być też szybsza i dać lepsze efekty estetyczne.

Którą metodę wykonania fundamentu pod ogrodzenie wybrać?

Nie istnieje jedno, optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy przeprowadzić dokładne oględziny starego fundamentu.

Ekspert powinien się przyjrzeć m.in.:

Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, jaki będzie koszt wykonania prac w poszczególnych scenariuszach, ile zajmie ich realizacja oraz które rozwiązanie przełoży się na najsolidniejsze ogrodzenie.

Chcesz zbudować ogrodzenie na starym fundamencie? Zgłoś się do ekspertów Euro Płot. Sprawdzimy warunki techniczne i dobierzemy najlepszą technologię dla Twojej posesji.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki

Montaż drzwi technicznych Wiśniowski – wskazówki

Montaż drzwi technicznych to dobre rozwiązanie nie tylko w budynkach przemysłowych, lokalach gastronomicznych czy obiektach biurowych. Coraz częściej wykorzystuje się je również w domach jednorodzinnych – na przykład do zabezpieczenia kotłowni czy oddzielenia domu od garażu. Masz w planach zakup skrzydła stalowego płaszczowego marki Wiśniowski? Drzwi techniczne tego producenta to dobry wybór. Zobacz, jak je zamontować.

Wiśniowski – drzwi techniczne chętnie wybierane przez klientów

Choć firma Wiśniowski jest znana przede wszystkim jako producent ogrodzeń, w jej ofercie znajdują się również wysokiej jakości drzwi techniczne, zgodne z określonymi normami PN-EN. Przykładowo dla technicznych drzwi wejściowych będzie to PN-EN 14351-1+A2:2016-10. W ofercie tego producenta są dostępne zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne drzwi techniczne z futryną – to przede wszystkim linia ECO i jej pokrewne.

Najważniejszymi zaletami tych drzwi technicznych są:

Dlatego nasi klienci chętnie decydują się na to rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że sam dobór odpowiednich drzwi technicznych tej marki to dopiero początek. Ważne jest również to, aby montaż drzwi stalowych technicznych przebiegł zgodnie z przyjętymi standardami. Tylko wówczas można być pewnym, że skrzydło będzie spełniało swoją rolę zgodnie z oczekiwaniami i nie zawiedzie.

To Cię zainteresuje: Rodzaje drzwi zewnętrznych technicznych – parametry i charakterystyka

Montaż drzwi technicznych – o czym pamiętać?

Pierwsza i najważniejsza sprawa związana z montażem drzwi technicznych to oczywiście konieczność przestrzegania instrukcji ich producenta. Oferowane przez firmę Wiśniowski drzwi techniczne zawsze otrzymasz z dokumentacją, w której znajdziesz szczegółowe zalecenia odnośnie do montażu. Należy ich bezwzględnie przestrzegać – również po to, aby nie utracić gwarancji producenta. A jakie są najważniejsze zalecenia? Oto ich przegląd.

Od czego zacząć montaż drzwi stalowych technicznych Wiśniowski?

Pierwsza kwestia to wybór rodzaju przeprowadzanego montażu. Do wyboru są dwie opcje:

Montaż drzwi stalowych technicznych - ogrodzenia-europlot.pl
Poprawne przygotowanie otworu oraz precyzyjny montaż ościeżnicy to podstawa przy montowaniu drzwi technicznych

Sprawdzenie parametrów otworu montażowego

Otwór montażowy pod drzwi techniczne Wiśniowski musi być dostosowany do wymiarów samego skrzydła oraz ościeżnicy. Należy również zweryfikować:

Warto pamiętać, że jeśli wybrane drzwi mają zawiasy z kasetą regulacyjną, należy odpowiednio podkuć pod nią mur – jej wymiary wchodzą w wielkość otworu montażowego.

Należy również upewnić się, że montaż drzwi technicznych jest przeprowadzony po zakończeniu innych prac wykończeniowych oraz w temperaturze minimum powyżej 5°C.

Montaż ościeżnicy

Drzwi techniczne należy oddzielić od ościeżnicy, a następnie ją zamontować – sposób jej przytwierdzenia do muru zależy od wybranego wcześniej schematu montażu oraz typu ościeżnicy. Przykładowo ościeżnica narożna lub obejmująca wskazuje na montaż pośredni, a wewnętrzna – na bezpośredni.

Co zrobić z dolnym progiem transportowym?

Warto wiedzieć, że Wiśniowski jako producent drzwi technicznych dba o bezpieczeństwo konstrukcji w trakcie transportu. Dlatego są one wyposażone w tzw. dolny próg transportowy, który ma formę kształtownika. Wielu montażystów zastanawia się, czy należy go zdjąć. Wszystko zależy od stanu posadzki. Jeżeli nie jest ona wykończona na „gotowo”, należy go pozostawić do zabetonowania.

Wypełnianie przestrzeni między murem a ościeżnicą – zachowaj bezpieczeństwo

Kiedy ościeżnica oraz drzwi zostaną dobrze zakotwione, można rozpocząć uszczelnianie otworu między murem a ościeżnicą. W tym celu wykorzystuje się zaprawę cementowo-wapienną albo odpowiednio dobraną piankę PUR. Warto przy tym pamiętać, że ościeżnica musi być zamontowana w 100% „na sztywno” oraz że należy dobrze zabezpieczyć otwory przeznaczone na zapadko-zasuwkę zamka – tak aby zaprawa nie przedostała się do środka.

Montaż drzwi technicznych – samodzielnie czy nie?

Producent zaleca, aby drzwi techniczne Wiśniowski były montowane z udziałem „co najmniej jednej osoby kompetentnej”. Nie ma się czemu dziwić – nawet najmniejszy błąd może spowodować problemy techniczne. Aby tego uniknąć, warto powierzyć prace w ręce specjalistów – dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas, nerwy oraz… zyskasz pewność, że skrzydło jest zamontowane poprawnie.

Przeczytaj też: Drzwi techniczne wymiary – standardowe i nietypowe

Pozdrawiamy
Zespół EURO PŁOT

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ogrodzenie z paneli kratowych – skąd się biorą różnice w cenach?
Gabiony z paneli ogrodzeniowych - pomysł na ogrodzenie
Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe z siatki zgrzewanej cz.1
Panele ogrodzeniowe z drutu zgrzewanego cz. 2 - pomysł na ogrodzenie
Podmurówka pod ogrodzenie panelowe - jak wykonać? Pomysł na ogrodzenie cz. 3
Montaż ogrodzenia panelowego – 4 etapy prac. Pomysł na ogrodzenie – panele ogrodzeniowe cz. 4
Jak obniżyć koszty ogrodzenia? 5 sposobów na redukcję wydatków
Ogrodzenie posesji firmowej – pomysł na ogrodzenie przemysłowe z paneli kratowych
Ogrodzenie działki budowlanej – przepisy, które musisz znać!
3 sposoby na ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego
Ogrodzenia łupane – 9 kwestii, o które pytacie najczęściej
Automatyka do bram – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak wybrać automatykę do bramy? 5 wskazówek i 1 dobra rada
Bramy garażowe - pytania i odpowiedzi
Brama garażowa do domu jednorodzinnego - która najlepsza?
Śmietnik w ogrodzeniu – niewidoczny, mimo że na linii wzroku...
Kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych – najważniejsze elementy konstrukcji
Efekt bimetaliczny - co to jest i co ma wspólnego z Twoją bramą garażową?
Ciepła brama garażowa – 7 najważniejszych cech. Wskazówki